کد خبر: 841798 A

پیروزبخت:

رئیس سازمان ملی استاندار ایران، گفت: در راستای دست یافتن به بازار جهانی و رونق تولید در کشور، سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از مراکز زیر ساختی به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت کالاهایشان کمک می‌کند.

به گزارش ایلنا، «نیره پیروز بخت» گفت: زمانی می‌توانیم در صادرات کالاهای غیر نفتی موفق عمل کنیم و در بازار جهانی جایی برای رقابت داشته باشیم که در ابتدا بتوانیم استانداردهای بین المللی را داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ناعادلانه علیه ایران، اظهار داشت: در این شرایط باید در کشور زمینه های لازم برای صادرکنندگان به عنوان مهترین عنصر در توسعه صادرات غیر نفتی فراهم شود.

این مقام مسئول افزود : در راستای دست یافتن به بازار جهانی و رونق تولید در کشور، سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از مراکز زیر ساختی به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت کالاهایشان کمک می کند.

پیروز بخت با اشاره به راه حل های موجود برای مقابله با تحریم ها گفت : اگر صادرات بر واردات پیشی گیرد می توانیم در برابر تحریم ها مقاومت کنیم.

وی بر ضرورت حضور در سازمان های جهانی مانند سازمان استاندار کشور های اسلامی تاکید و بیان کرد : حضور ایران در این سازمان نیز می تواند زمینه توسعه صادرات به کشورهای دیگر را تسهیل کند.

رئیس سازمان ملی استاندار ایران در ادامه گفت: در گام نخست زمانی می‌توانیم مشکلات خط تولید و صادرات در کشورمان را برطرف کنیم که بسیاری از استانداردهای در حوزه‌های مختلف را طراحی و آنها را اجرایی کنیم.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به تاریخچه ایران در زمینه ایجاد استاندارد گفت: نخستین فعالیت های مدون در زمینه ایجاد استاندارد و قوانین استاندارد نویسی در سال ۱۳۰۴ در ایران صورت گرفت.

وی افزود: در سال ۱۳۳۲ هر چند سازمان ملی استاندارد ایران به طور کامل شکل نگرفته بود اما در قالب یک اداره آزمایشگاهی که زیر نظر اداره بازرگانی بود فعالیت می کرد و مسئولیت آن نه تنها کنترل کالاهای صادراتی بود بلکه کالاهای وارداتی نیز به لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار می گرفت.

پیروز بخت ادامه داد: در سال ۱۳۳۹ با تصویب قانون اجازه تاسیس موسسه استادارد ایران کشورمان به صورت رسمی به عضویت سازمان بین المللی استاندارد درآمد.

سازمان ملی استاندارد ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر