کد خبر: 841130 A

بر اساس زمان‌بندی اعلام شده؛

طبق زمان‌بندی اعلام شده فردا (سه‌شنبه ۱۲ آذر) فرصت اعتراض جاماندگان طرح حمایت معیشتی به پایان می‌رسد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال افزایش قیمت بنزین دولت از اجرای طرحی رونمایی کرد که بر اساس آن قرار است حدود ۶۰ میلیون نفر از شهروندان حمایت معیشتی دریافت کنند.

میزان حمایت ماهانه حدود از ۱۸ میلیون خانوار از محل منابع مالی حاصل از افزایش قیمت بنزین برای خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانوار دو نفره ۱۰۳ هزارتومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

دولت در سه مرحله در ۲۷ آبان، ۳۰ آبان و دوم آذر واریز‌هایی به حساب شهروندان داشت. در این میان برخی شهروندان اعلام کردند به رغم اینکه مستحق دریافت حمایت معیشتی هستند، از دریافت این حمایت‌ها جا مانده‌اند.

به منظور ثبت اعتراض اعلام شد شهروندانی که از طرح معیشتی جامانده‌اند ۱۰ روز مهلت دارند کد ملی سرپرست خانوار را به سامانه #۶۳۶۹* ارسال کنند.

بر اساس آمار اعلام شده حدود پنج میلیون پیامک به این سامانه ارسال شده که برخی تکراری یا از سوی افرادی به جز سرپرست خانوار بوده و چهار میلیون پیامک صحیح ثبت شده است.

طبق زمان‌بندی اعلام شده فردا (سه‌شنبه ۱۲ آذر) آخرین مهلت ارسال پیامک و ثبت اعتراض است. به افرادی که به  #۶۳۶۹* کد رهگیری ارسال می‌شود.  سرپرستان خانوار پس از دریافت کد رهگیری باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را در ۲۰۰ کلمه وارد کنند.

بنزین گرانی بنزین حمایت معیشتی حمایت معیشتی آذر ماه حمایت معیشتی دولتی جاماندگان از حمایت معیشتی ثبت اعتراض حمایت معیشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر