کد خبر: 840779 A

جمعی از کارگران واگن‌پارس در خصوص مسائل مربوط به سهامداری و دستمزد طی دو روز گذشته اعتراضاتی داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به گفته کارگران صنایع ریلی واگن‌پارس؛ با وجود اینکه شرکت مپنا سهام واگن‌پارس را خریداری کرده است، هنوز بحث‌های مالی و مدیریتی آن در واگن پارس انجام نگرفته است. این درحالی است که نمایندگان شرکت مپنا تاکنون فقط یکبار قبل از خرید سهام واگن‌پارس به شرکت آمدند و بعد از گذشتن بیش از یک ماه هنوز نمایندگانشان را به شرکت نفرستاده‌اند و مسائل مالی و مدیریتی بلاتکلیف است.

کارگران می‌گویند: در صورتی که انتقال سهامداری به درستی صورت نگیرد، شرکت‌های سفارش‌دهنده نیز اعتماد نخواهند کرد.

طبق اظهارات آنان؛ در عین حال حقوق کارگران شرکت‌های ریلی مشابه واگن‌پارس بیش از ما است و ما درخواست افزایش حقوق دادیم که به ما قول بررسی دادند اما هنوز نتیجه بررسی‌ها به ما اعلام نشده است.

محمدتقی آبایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در این خصوص به ایلنا گفت: واگن‌پارس قرار بوده به مپنا واگذار شود؛ به هر حال تغییر سهامداری روند خاص خودش رادارد و یک فرآیند حقوقی و زمان‌بر است. توصیه من این است که اصل سه‌جانبه‌گرایی بیشتر رعایت شود و کارگران و کارفرمایان به وظایف قانونی خود عمل کنند.

او می‌افزاید: واگن‌پارس شرکت کم‌اعتبار و کوچکی نیست. شرکتی است که قدمت طولانی در تولید واگن دارد و فکر نمی‌کنم دچار مشکل شود.

به گفته آبایی؛ در خصوص دستمزدهای کارگران واگن‌پارس باید شرایط هر شرکت در نظر گرفته شود. برخی شرکت‌ها هزینه‌های سربار زیادی دارند یا زیان‌ده هستند و این مسئله در میزان دستمزدی که به کارگران می‌دهند موثر خواهد بود. باید اصل سه‌جانبه‌گرایی را در حل مشکلات رعایت کنیم.

وی در خصوص علت احضار دو نفر از کارگران گفت: الان هیچ بازداشتی‌ای نداریم و مواردی که بوده شاید تعدادی سوال پرسیده شده است.

کارگران واگن پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر