کد خبر: 840469 A

آیت‌الله رشاد:

در راستای تاکید رهبر انقلاب به نقش‌آفرینی و توجه بیشتر به بخش تعاون؛ جلسه‌ای با حضور معاون امور مجلس و معاون تعاون وزارت‌تعاون با ریاست و مدیران پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تعاون، مالکیت اشخاص است که در پیوند با یکدیگرند و با اقتصاد انفرادی متفاوت است.

وی عنوان کرد: نظام و قانون‌اساسی ما اهمیت زیادی برای تعاونی‌ها قائلند و تعاون را بخش سوم اقتصاد کشور می‌داند. جمع‌محور بودن تعاون باعث جلوگیری از فساد می‌شود زیرا افراد و چشمان مختلفی شاهد آن هستند.

آیت الله رشاد گفت: در حوزه تعاون از گذشته کم‌کاری‌هایی صورت گرفته و باتوجه به تجربیات شریعتمداری امیدواریم بتوانیم این کم‌کاری‌ها را جبران کنیم.

وی مطرح کرد: در این پژوهشگاه بسیار دقیق و متمرکز مسائل بررسی می‌شود و برای همکاری کامل با وزارتخانه و ارائه تمام پژوهش‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم.

میرهادی قره سید رومیانی، معاون امور مجلس،حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و‌ رفاه اجتماعی در بازدیذد از مرکز پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم و ارتباط ویدیو کنفرانسی با ریاست پژوهشگاه  عنوان کرد: پتانسیل بسیار بالای علمی و فنی این پژوهشگاه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

وی مطرح کرد: با توجه به تاکید اخیر رهبر انقلاب درباره بخش تعاون، لازم بود که خدمت آیت‌الله رشاد و همکارانشان برسیم و از نظرات این بزرگان درباره بهبود فضای تعاون بهره مند شویم.

وی افزود: شاهد هستیم معاون جوان و با انگیزه تعاون، واقعا تلاش می‌کنند و همواره در جلسات مختلف هم‌افزایی حضوری فعالانه دارند و پیش قدمند.

وی عنوان کرد: قطعا ما بدون شناخت اسلامی به تعاون، نمی‌توانیم عمل کاملی به منویات رهبر انقلاب داشته باشیم. در همین خصوص از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و اساتید و نخبگان این پژوهشگاه خواهشمندیم در این خصوص به ما کمک کنند و برنامه و استراتژی مربوطه را در اختیارمان بگذارند تا قدم‌های مستحکم و سریع‌تری بتوانیم درباره بیانات رهبری برداریم.

وی افزود: آیت‌الله رشاد و همکارانشان در حوزه فقه اسلامی می‌توانند کمک راهگشایی به رشد و اعتلای  تعاون کنند و خواهشمندیم از راهنمایی ها ما را بی‌نصیب نگذارند.

محمد جعفر کبیری، معاون تعاون وزارت‌تعاون نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: رهبر انقلاب روی سه محور درباره بخش تعاون تاکید داشتند که اقدامات خوبی در این‌باره صورت گرفته است.

وی گفت: درباره ایجاد اتاق شیشه‌ای برای توجه و افزایش اعتماد عمومی به تعاونی‌ها؛ اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است که گام‌های بلندی بوده است. ما باید از سمت کمی‌گرایی به سمت کیفی‌گرایی برویم و از ابتدای کار این نکته مهم را مدنظر قرار دادیم.

کبیری خاطرنشان کرد: درباره ایجاد اندیشکده بخش تعاون اقداماتی را انجام دادیم و با دانشگاه‌های مهم کشور در این خصوص صحبت شده است.

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بخش تعاون بخش تعاون در ایران آیت‌الله علی‌اکبر رشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر