کد خبر: 839259 A

به گفته کارگران شهرداری توحید واقع در استان ایلام، مطالبات مزدی ۵ ماهه آنها به سه ماه کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهرداری توحید در شهرستان چرداول استان ایلام گفتند: کاهش مطالبات معوقه  کارگران شاغل در شهرداری توحیدی پس از آن صورت گرفت که مدیریت شهری توانست بخشی از منابع مالی شهرداری را برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران تامین کند.

طبق اظهارات یکی از کارگران شهرداری توحید؛ در سال جاری آنها هر ماه حقوق خود را به همراه بخشی از معوقات دریافت کرده‌اند و حق بیمه آنها نیز به تامین اجتماعی پرداخت شده است.

او افزود: در حال حاضر کارگران شهرداری توحید هر ماه حقوق می‌گیرند اما آنچه دریافت می‌کنند مربوط به معوقات مزدی گذشته است. به عنوان مثال آخرین حقوقی که کارگران دریافت کرده‌اند حقوق مرداد ماه بوده که با تاخیر سه ماهه (پایان آبان ماه) پرداخت شد.

او با بیان اینکه پرداخت مطالبات کارگران مجموعه شهرداری توحید پایان سال گذشته تا ۵ ماه به تاخیر افتاده بود و پاداش و اضافه‌کاری‌ها به‌صورت کامل پرداخت نمی‌شد، در ادامه گفت: این موضوع باعث شد تا کارگران در ماه‌های پایانی سال گذشته برای مشخص شدن وضعیت مطالبات خود چندین تجمع اعتراضی مقابل ساختمان شهرداری برگزار کنند.

طبق اظهارات وی؛ در حال حاضر آنها جدا از ۳ ماه مزد معوقه، هر کدام بابت چندین سال اضافه‌کاری و ماموریت مبلغی حدودا ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان طلبکارند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری توحید کارگران استان ایل کاهش مطالبات مزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر