کد خبر: 839009 A

رحیم سرهنگی خبرداد:

مدیرکل دفترتوسعه کارآفرینی وبهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تقدیم مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو به هیئت دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا، رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون در حاشیه آیین اختتامیه ششمین هفته جهانی کارآفرینی که امروز سه‌شنبه ۵ آذر با حضور کارآفرینان برتر، مدیران استارتاپ ها و فعالانحوزه کارآفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: ما مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو را به هیئت دولت تقدیم کردیم که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه این مصوبه سه بخش اساسی دارد، اظهارداشت: یکی از این موارد، ایجادشان و پایگاه اجتماعی برای کارآفرین است به این معنا که کارآفرین به‌عنوان یک نفری که ارزش‌آفرین است شناخته شود و بندهایی از این مصوبه به آن اختصاص دارد.

سرهنگی افزود: چند بند دیگر این مصوبه به توسعه کسب و کار فناورانه کارآفرینان پیشرو اختصاص دارد که در اینصورت طرح ها و تسهیلات توسعه ای دولت، بیشتر در اختیار  کارآفرینان پیشرو قرار خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار خاطر نشان کرد: خط سبز ویژه گمرکی برای محصولات فناورانه نیز یکی دیگر از بخش های این مصوبه است. 

وی تاکید کرد: ما می خواهیم با این مصوبه از کارآفرینان پیشرو و خط شکن  حمایت حداکثری داشته باشیم به شرطی که فعالیت های آنها، فعالیتی  نوآورانه ای باشد که ظرفیت  اتصال به بازار منطقه ای و جهانی را داشته باشد و بتوانند در بازارجهانی رقابت کنند و بخش سوم هم مربوط به مسئولیت اجتماعی است که در ازای این حمایت ها کارآفرینان پیشرو خواهند داشت.

همچنین سرهنگی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه دسته سیاست در حوزه کارآفرینی دارد گفت: تربیت نیروی انسانی با کیفیت در حوزه کارآفرینی که درسنین مختلف ۳ تا ۶ سال ۶ تا ۱۲ سال ۱۲ تا ۱۸ سالدرکشور یکی از این سیاست هاست که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام می شود و تا کنون ۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز را در دوره‌های یکسال و نیمه کارآفرینی و با همکاری بخش خصوصی در حال آموزش دیدن هستند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار گفت: سیاست دوم شبکه‌سازی بین اجزای مختلف اکوسیستم کارآفرینی است به این معنا که بین کارآفرینان با یکدیگر و  کارآفرین با سرمایه‌گذار و دیگر اجزاء ارتباط موثر و با کیفیت ایجاد شود و از اتصال آنها اکوسیستم کارآفرینی ارتقاء پیدا کند.

وی افزود: این موضوع در استان‌های مختلف از طریق پاتوق‌هایی برای گفت‌وگو بین کارآفرینان به‌عنوان "کافه کارآفرینی" و توسط خود آنها، شکل گرفته و در حوزه‌های تخصصی  مختلف گفت‌وگو می‌کنند. 

وی با اعلام اینکه دسته سوم  از سیاست‌های وزارت تعاون حمایت از کارآفرینان پیشرو است، گفت: کارآفرینانی که از دیگران نوآورتر هستند، در کمیته‌ای تخصصی به عنوان کارآفرینان نوآور و خط شکن شناخته شده و حمایت ویژه خواهند شد.

رحیم سرهنگی هفته جهانی کارآفرینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر