کد خبر: 838295 A

مرحله نهایی بیست و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این دوره از مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی با حضور ۲۸۴ شرکت کننده در بخش آقایان و خانم‌ها و در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ٨ جزء اول، حفظ ١۵ جزء اول، حفظ جزء ۳٠ و مفاهیم طی ۲ روز برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این رقابت‌های قرآنی، محسن نظام خیرآبادی مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت: فعالیتهای قرآنی سازمان بر روح عملکرد اداری و پاسخگویی با کیفیت به مخاطبین تأثیر گذاشته و با ترویج معرف قرآنی زمینه ارتقاء سازمانی فراهم می‌شود.

همچنین در ادامه این مراسم، سیدمجتبی موسوی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی با ارائه گزارش از عملکرد این اداره کل در حوزه برنامه‌های فرهنگی گفت: همانگونه در قرآن به گوش دادن و توجه به قران تأکید شده می‌بایستی با توجه به محتوی آیات با خدا معامله کرد و این راه رستگاری است که خداوند برای انسان نوید اده است لذا از اهداف اصلی فعالیت‌های قرآنی ترویج برنامه‌های قرآنی به منظور ترویج فرهنگ اخلاقی در بین کارکنان سازمان است چراکه انس با قرآن می تواند یکی از مهمترین ارکان گسترش فرهنگ اخلاقی در جامعه باشد.

موسوی ادامه داد: اگر اعتقاد داریم که قرآن قانون اساسی دین ماست و خداوند قرآن را فرستاده تا به ما تعلیم دهد و به تذکیه نفس برسیم پس باید فعالیتهای ما نیز در این مسیر باشد. اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه‌شدگان این سازمان با بازبینی عملکردها و ترسیم خط مشی برنامه محور، فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند. از همکاران هم می‌خواهیم پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهند و در این راه یاریمان کنند تا سال آینده با لحاظ نمودن این پیشنهادات شاهد پربارتر برگزار شدن این مسابقات باشیم.

 مراسم اختتامیه این مسابقات نیز در محل دارالقرآن حرم مطهر رضوی و با حضور عادل دهدشتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، موسوی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بیمه‌شدگان سازمان، نظام، مدیرکل و داستانی مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی، رؤسای شعب تأمین اجتماعی مشهد و شرکت کنندگان برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با تشریح نقش فعالیتهای قرآنی در سازمان اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم به فهم، تدبر و تفکر در قرآن دعوت کرده و از این بستر راه و روش زندگی برای همه انسانها با تدبر در عمق و محتوی و اسرار قران شکل می‌گیرد و انتظار این است که این سیر و سلوک منجر به نمود داشتن در اعمال و رفتار و گفتار و ویژگی‌های شخصیتی انسانها هویدا شود.

عادل دهدشتی افزود: در این حال شامل یک جامعه متعالی هستیم بنابراین نفس برگزاری این مسابقات یک کار ارزشمند از نظر شکلی و ترویج قران کریم است واینکه چطور وارد زندگی فردی و اجتماعی شود امری بسیار مهم است. لذا در سازمان تأمین اجتماعی با تمام خدمات متنوع خود، ترویج فرهنگ قرآنی، امری مهم، ارزشمند و ملزم به سیاستگذاری است. بنا بر تأکید آقای دکتر سالاری، مدیرعامل محترم سازمان، حوزه فرهنگ در سازمان به عنوان یک الزام تعریف شده است و مورد تأکید قرار گرفته است.

وی گفت: انتظار داریم نظام نامه جامع فرهنگی این سازمان تدوین شود تا طبق یک سند جامع، اقدامات فرهنگی را برنامه‌ریزی و اجرا کنیم. اهدافی در حوزه گفتمان‌سازی ترسیم شده که اولین آن نهادینه کردن فرهنگ تکریم ارباب رجوع و ذینفعان است و دوم اینکه در حوزه کارکنان از فعالیت‌ها و موضوعات فرهنگی استقبال کنیم تا در این حوزه هم شاهد رشد و شکوفایی باشیم.

در پایان مراسم اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی، با اهدای لوح تقدیر، نفرات اول تا سوم هر رشته بدین شرح معرفی شدند:

در بخش برادران :

رشته قرائت تحقیق :

نفر اول : فؤاد مولودی از استان‌ کردستان

نفر دوم : عباس بحرینی از استان قم

نفر سوم : محمدرضا خداشناس از استان خراسان رضوی

رشته قرائت ترتیل :

نفر اول : رسول نظری از استان‌ آذربایجان شرقی

نفر دوم : عزیزالله مجیدی نژاد از استان خراسان رضوی

نفر سوم : عرفان عارفی فر از استان البرز

رشته حفظ ١۵ جزء اول :

نفر اول : رضا نادی از استان‌ مرکزی

نفر دوم : فؤاد نعیماوی از استان خوزستان

نفر سوم : وحیدرضا رضایی از استان اصفهان

رشته حفظ ۸ جزء اول :

نفر اول : علی سالمی از استان‌ خوزستان

نفر دوم : رضا آبرین از استان کرمان

نفر سوم : ابراهیم امیری از استان فارس

رشته حفظ جزء ۳۰ :

نفر اول : جواد متولی طاهر از استان‌ مازندران

نفر دوم : امین صالحی از استان گلستان

نفر سوم : اسدالله منصوری از استان خوزستان

رشته مفاهیم :

نفر اول : عبدالله سهرابلو از استان‌ زنجان

نفر دوم : محمدحسن خدایی از استان اردبیل

نفر سوم : عیسی حق شعار از استان خوزستان

در بخش خواهران :

رشته قرائت تحقیق :

نفر اول : لیلا مردان از استان‌ تهران

نفر دوم : راحله ارجمند از استان فارس

نفر سوم : سیده سکینه موسوی از استان بوشهر

رشته قرائت ترتیل :

نفر اول : مریم علی بیگی از استان‌ یزد

نفر دوم : مریم آقا محمدی از استان تهران

نفر سوم : بتول باقری از استان خراسان رضوی

رشته حفظ ١۵ جزء اول :

نفر اول : شهربانو نادر از استان‌ اصفهان

نفر دوم : سیده مهدیه صمیمی از استان خراسان رضوی

نفر سوم : مریم علیمرادی از استان تهران

رشته حفظ ۸ جزء اول :

نفر اول : فهیمه مهدیه از استان‌ اصفهان

نفر دوم : فاطمه مبشری از استان گلستان

نفر سوم : فاطمه صغری نوری از استان خراسان رضوی

رشته حفظ جزء ۳۰ :

نفر اول : فاطمه نیکنامی از استان‌ آذربایجان شرقی

نفر دوم : امینه عچرشاوی از استان خوزستان

نفر سوم : خولا برزگر از استان مازندران

رشته مفاهیم :

نفر اول : مهیا عبدی از استان‌ آذربایجان شرقی

نفر دوم : افسانه شریفی نسب از استان خوزستان

نفر سوم : نیره کشاورزی از استان البرز

مرحله نهایی بیست و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان مسابقات سراسری قرآن کارکنان سازمان تأمین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر