کد خبر: 837288 A

واحد تولیدی «کنتورسازی ایران» واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین که به دلیل مشکلات «مدیریتی» و «رکود بازار فروش محصولات» ازحدود یک سال ونیم پیش متوقف شده بود، با پیگیری مسئولان استانی آغاز به کار کرد.

منابع کارگری در کارخانه کنتورسازی ایران به خبرنگار ایلنا گفتند: فعالیت تولیدی کارخانه کنتورسازی ایران از ابتدای آبان ماه سال جاری با ۱۵۰کارگر مجددا از سر گرفته شده است.

یکی از کارگران با بیان اینکه حدودا یک سال ونیم پیش واحد تولیدی کنتورسازی ایران که در شهر صنعتی البرز قزوین واقع شده است به دلیل مشکلات «مدیریتی» و «رکود بازار فروش محصولات» به حالت تعطیلی درآمد، در ادامه افزود: تعداد زیادی از کارگران این کارخانه قبل و بعد از متوقف شدن فعالیت تولیدی طی چند مرحله اخراج شدند که در ‌‌نهایت حدود ۲۰۰ کارگر در این کارخانه باقی ماندند و در حال حاضر حدود۲۶ ماه مطالبات مزدی معوقه از کارفرما طلبکارند. حق بیمه کارگران نیز به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

این کارگر کارخانه کنتورسازی ایران با بیان اینکه او و همکارانش در این مدت برای بازگشایی کارخانه و بازگشت به کار بارها مقابل نهادهای مختلف دولتی در استان قزوین و پایتخت دست به اعتراض صنفی زده‌اند، افزود: اخیرا با پیگیری مسئولان استانی و تغییر سرپرست کارخانه، خطوط تولیدی کارخانه راه‌اندازی شده و حدود ۱۵۰کارگر نیز جذب کار شده‌اند.

وی درباره سرنوشت سایر همکاران خود گفت: مابقی کارگران به صورت خودخواسته برای دریافت مقرری بیمه بیکاری اقدام کرده‌اند و قرار است به مرور با رونق گرفتن فعالیت این واحد تولیدی همه کارگران بیکار شده به کار سابق خود بازگردند.

این کارگر با بیان اینکه در حال حاضر کارگران از وضعیت موجود رضایت دارند، در بخش پایانی سخنان خود درباره نحوه پرداخت معوقات مزدی کارگران این کارخانه گفت: کارگران این کارخانه در مجموع 4 تا 5 میلیارد تومان بابت ۲۶ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده از کارفرما طلبکارند که از قرار معلوم سرپرست فعلی کارخانه مکلف شده طی شش ماه همزمان با ادامه روند تولید این مطالبات را به کارگران پرداخت کند.

این کارگر کارخانه کنتورسازی ایران در پایان از مسئولان درخواست کرد برای سر پا نگه داشتن این واحد بزرگ تولیدی و رفع مشکلات آن که امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد، همچنان کمک کنند.

استان قزوین کارگران کنتور سازی ایران راه اندازی دوباره کارخانه کنتور سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر