کد خبر: 836736 A

بنیاد ملی توسعه فناوری به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات ذیل برنامه اشتغال فراگیر، با عنوان "بنیاد ملی توسعه فناوری" پنج شنبه ۳۰ آبان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ملل متحد ( یونیدو) یک برنامه مشترک برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ایران طراحی کرده که یکی از حوزه‌های اصلی آن رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر توسعه زیست بوم‌های تخصصی این رسته در حوزه‌های پر تقاضا و پرظرفیت از نظر ایجاد اشتغال و خلق ثروت است.

شایان ذکر است: در این راستا تاسیس یک نهاد ملی پشتیبان کسب و کار با عنوان بنیاد ملی توسعه فناوری، در دستور کار مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه جتماعی و بخش خصوصی قرار گرفت تا در قالب مدل عمومی – خصوصی و با حمایت سایر سازمانهای دولتی، این نهاد به توسعه اشتغال در یک حوزه تخصصی در کشور اقدام کند.

بنیاد ملی توسعه فناوری با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، صندوق کارافرینی امید، یونیدو ایجاد خواهد شد.

همچنین با منطقه ویژه اقتصادی پیام، جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد دانشگاهی و... به عنوان سازمان‌های همکار، در توسعه مولفه‌های زیست بوم فناوریهای نوین به ارائه خدمات ویژه‌ای در این عرصه، اقدام خواهد کرد.

اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای این بنیاد در حوزه‌های پژوهش، آموزش و تجاری‌سازی فناوری‌های نوین بوده و همچنین ایجاد مدارس بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی که درنهایت منجر به ایجاد و پیشبرد کسب و کارهای نوپا فناورانه خواهد بود.

مهارت بنیاد ملی توسعه فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر