کد خبر: 835148 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

آبایی هزاوه از پرداخت نشدنِ دستمزد شهریورماه کارگران آذرآب و عدم تعیین تکلیف هپکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در یکی، دو ماه گذشته، دو واحد بزرگ صنعتی استان مرکزی - هپکو و آذرآب - روزهای بحرانی را پشت سر گذاشتند؛ در نهایت سهام هپکو به طور موقت به دولت واگذار شد که در اختیار سازمان خصوصی‌سازی کشور قرار گرفت تا مجدداً این سهام به بخش خصوصی واگذار شود؛ در عین حال، وعده داده شد که وضعیت آذرآب از منظر سطح تولید و پرداخت معوقات مزدی کارگران، بهبود یابد.

محمدتقی آبایی هزاوه (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در ارتباط با این دو واحد صنعتی می‌گوید: حقوق شهریور ماهِ کارگران آذرآب هنوز پرداخت نشده؛ تا امروز صبح که ما بررسی کردیم، این حقوق به حساب کارگران واریز نشده بود. این درحالیست که بانک کشاورزی پیشتر وعده داده بود معوقات مزدی کارگران به زودی پرداخت می‌شود. در یکی، دو هفته‌ی گذشته، فقط مانده‌ی حقوق مرداد ماهِ کارگران واریز شد اما حقوق شهریور ماه پرداخت نشد.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی قول داده 15 میلیارد تومان تسهیلات به آذرآب بپردازد که این مبلغ هنوز پرداخت نشده است.

به گفته‌ی آبایی، این مبلغ قرار بود به عنوانِ «سرمایه در گردش» هم صرف راه‌اندازی تولید شود و هم معوقات کارگران از این محل پرداخت شود.

از قرار معلوم، امروز کارگران آذرآب، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود تجمع اعتراضی ترتیب داده‌اند؛ آبایی در این مورد می‌گوید: اگر تجمعی هم صورت گرفته در داخل محوطه شرکت است؛ تجمعی بیرون از شرکت شکل نگرفته؛ در واقع از دو هفته پیش، کارگران آذرآب دیگر بیرون از شرکت تجمع نکرده‌اند.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در مورد تعیین تکلیف سهام هپکو می‌گوید: هنوز تکلیفِ هپکو روشن نشده؛ در مورد این واحد تولیدی، دولت مصوباتی داشته که هیچ‌یک از این مصوبات، هنوز عملیاتی نشده است. سهام این مجتمع، همچنان در اختیار دولت است.

کارگران آذرآب کارگران هپکو اراک محمدتقی آبایی-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر