کد خبر: 834984 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

به دنبال گران شدن قیمت بنزین صیادان خواستار اختصاص بنزین سهمیه‌ای به این صنف شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیمان آراییش (رئیس اتحادیه صیادی استان سیستان و بلوچستان) با اشاره به گرانی بنزین عنوان کرد: سهمیه‌ای برای صیادان در نظر گرفته نشده، حال آنکه افزایش قیمت بنزین منجر به افزایش چشمگیر هزینه‌های صید و به تبع آن قیمت تمام شده ماهی می‌شود.

او ادامه داد: الان صاحبان شناور‌ها باید بنزینی را که به قیمت ۱۰۰۰ تومان می‌خریدند ۳۰۰۰ تومان بخرند و با توجه به اینکه یک قایق ماهیگیری در فصل صید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ لیتر بنزین احتیاج دارد، این گرانی به شدت روی کار ما تاثیر می‌گذارد.

رئیس اتحادیه صیادی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از بامداد جمعه که نرخ جدید بنزین اعلام شد صیادان در سیستان و بلوچستان در پی نامه‌نگاری با شرکت نفت هستند، گفت: از طریق شیلات درخواست خود را به شرکت نفت ارائه می‌دهیم و امیدواریم فکری به حال صیادان کنند و بنزین سهمیه‌ای و ارزان به آنها اختصاص دهند.

او با اشاره به اینکه همین حالا هم شهروندان به دلیل قیمت ماهی به قدر کافی از این ماده غذایی استفاده نمی‌کنند، تاکید کرد: در صورت عدم تخصیص بنزین سهمیه‌ای به صیادان قیمت ماهی بالاتر هم می‌رود و افراد کمتری قادر به استفاده از آن خواهند بود.

بنزین صیادی صیادان گرانی بنزین سهمیه‌بندی بنزین بنزین سهمیه‌ای نرخ بنزین بنزین آزاد سهمیه بنزین برای صیادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر