کد خبر: 834386 A

در نشست نمایندگان با وزیر کار مطرح شد؛

نمایندگان مجلس در نشست با وزیر کار ضمن تاکید بر همکاری و تعامل خوب این وزارتخانه بر اهدفی مانند پیشبرد بخش تعاون و توجه به اشتغال تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست، رمضانعلی سبحانی فر (نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی) عنوان کرد: انتظار بر این است که  توجه بیشتری به اشتغال شود و اقدامات لازم در خصوص تعاونی ها و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طریق وام اشتغال انجام گیرد.

سمیه محمودی (نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی) در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حوزه بزرگی است و تقریبا سه وزارتخانه در یک وزارتخانه جمع شده است. در حوزه کار، کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه رفاه هم نیز کارهایی صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه تعاون هنوز سهم 25 درصدی انجام نشده ولی مدیر جوانی توسط وزیر منصوب شده‌اند و با انگیزه است و با کمک همه انشالله این سهم ایفا شود.

محمودی گفت:خواسته اصلی ما همسان سازی حقوق بازنشتسگان است و می دانیم سخت است و مطالبات دولتی است ولی انشالله انجام شود و ما هم کمک کنیم.

علی اکبری (نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی) درخصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اولویت‌هایی که باید مدنظر وزارتخانه باشد، گفت: باید در ابتدا تلاش شود که بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود و سپس آنها را توانمند کنیم و مورد حمایت قرار دهیم.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات کلیدی جامعه، بیکاری است که به خاطر ضرورتی که دارد باید همیشه در خصوص رفع آن کار کنیم.

شکور پور حسین شقلان (نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار) عنوان کرد: بخشی از وظایف و اختیارات وزارت کار فرابخشی است، همانند مبحث اشتغال که به نوعی همکاری و تعامل جدی مجلس و وزارتخانه را می‌طلبد و مجلس در برنامه ششم توسعه و در قانون حمایت و بودجه همکاری خوبی با وزارتخانه داشته ولی نارسایی‌ها در اجرا داشته‌ایم که در حال رفع هست وامکان رفعش هست.

وی خاطرنشان کرد: شفافیت نیز یکی از مسائل مهمی بود که انجام شد و به نظر من عملکرد مطلوب بوده است.

وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر