کد خبر: 833008 A

مدیر استان آذربایجان شرقی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کمک‌های مرحله اول و دوم این نهاد حمایتی به زلزله‌زدگان میانه و سراب را تشریح کرد.

«محمد نظری» در گفتگو با خبرنگار ایلنا‌، با اشاره به جلسه‌‌ای که روز گذشته درباره بررسی نحوه کمک‌‌رسانی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: در این جلسه آقای رومیانی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده ایشان در رسیدگی به امور زلزله‌زدگان و استاندار آذربایجان شرقی و نماینده ولی فقیه در استان حضور داشتند. 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای زلزله‌زدگان وسایل گرمایشی است. در روزهای گذشته دو نفر که در یک چادر از وسایل گرمایشی ابتدایی استفاده می‌کردند بر اثر استنشاق گازهای سمی دچار خفگی شدند. از این رو ضرورت داشت که بر روی تامین این تجهیزت تمرکز کنیم. اولین محموله وسایل گرمایشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که شامل ۵۰۰ دستگاه است به سراب ارسال شد که با نظارت فرمانداری توزیع می‌شود. 

نظری تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۲۵۰ دستگاه هیتر به منطقه ارسال کرد و ۲۵۰ دستگاه دیگر هم امشب با نظارت فرمانداری توزیع می‌کند. هم اکنون در حال سفر به منطقه هستم تا در هماهنگی با فرمانداری در نظارت مشارکت کنم. دستگاه‌های دیگر  هم در تامین کانکس و تجهیزات دیگر مشارکت کرده‌‌اند.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مرحله دوم با پرداخت تسهیلات به بیمه‌شدگان خود به آنها کمک می‌کند. همچنین معافیت‌های بیمه‌ای در نظر می‌گیریم و به مستمری‌‌بگیران خود که از زلزله آسیب دیده‌اند حقوق مضاعف پرداخت می‌کنیم. 

مدیر استان آذربایجان شرقی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، افزود: البته اینها مستلزم بررسی‌ جامعه بیمه‌شدگان صندوق است. به این منظور اطلاعات سانحه‌دیدگان را از سازمان مدیریت بحران می‌گیریم و با اطلاعات بیمه‌شدگان تطابق می‌دهیم. البته این تسهیلات به غیر از تسهیلاتی است که دولت از طریق اعتبارات عمومی تامین و به زلزله‌زدگان پرداخت می‌کند. پیشنهادهای آقای رومیانی هم بررسی می‌شود. 

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محمد نظری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر