کد خبر: 831956 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

افراد تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر در مناطق زلزله‌زده از تسهیلات حمایتی این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد نظری (مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی) گفت: مدیرعامل صندوق روستاییان و عشایر تاکید ویژه‌ای بر حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله اخیر آذربایجان شرقی دارند. بر این اساس ما پیشنهاداتی را در جلسه‌ای که با حضور نماینده ویژه وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی در امور زلزله‌زدگان برگزار شد، ارائه دادیم که به احتمال قریب به یقین مورد قبول قرار می‌گیرد.

او درباره کم و کیف این پیشنهاد گفت: در نظر داریم برای افراد تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر بابت بازسازی خانه‌هایی که بر اثر زلزله دچار آسیب شده‌اند، تسهیلاتی پرداخت کنیم.

نظری ادامه داد: همچنین یکی از پیشنهادات ما این است که این ماه مستمری مستمری‌بگیران این صندوق در مناطق زلزله‌زده زودتر پرداخت شود و همچنین در نظر داریم جای یک ماه مستمری دو ماه مستمری به صورت بلاعوض پرداخت کنیم.

به گفته او؛ معافیت یک ساله حق پرداخت بیمه در روستا‌های ورنکش و ورزقان پیشنهاد دیگر این صندوق است که امیدواریم مورد قبول واقع شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرق عنوان کرد: در شهرستان میانه که اصلی‌ترین شهرستانی است که از زلزله متاثر شده است حدود ۱۶ هزار نفر در صندوق بیمه روستاییان و عشایر ثبت‌نام کرده و در این شهرستان ۱۲۰۰ خانوار از این صندوق مستمری دریافت می‌کنند.

زلزله صندوق بیمه روستاییان و عشایر زلزله آذربایجان شرقی حمایت از زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر