کد خبر: 831437 A

وزیر کار:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدوارم کار ارزشمندی که مرحوم نوربخش تحت عنوان نهضت پویش مهربانی با بیماران آغاز کرد، انجمن جراحان ارتوپدی ایران نیز دنبال و به عنوان یکی از برندهای خود حفظ کند.

به گزارش ایلنا، «محمد شریعتمداری» در نشست سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران، ضمن تشکر از  این انجمن در گرامیداشت یاد و خاطره  مدیرعامل سابق تامین اجتماعی، گفت: مرحوم نوربخش علاوه بر بیمه‌های تامین اجتماعی، مجموعه فعالیتهای درمانی  و  اقتصادی را در این سازمان اداره می‌کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۲۵ درصد فعالیتهای درمان سرپایی که توسط ۸۰ بیمارستان و نزدیک به ۳۵۰ مرکز درمانی تخصصی در سطح کشور توسط این سازمان ارایه می‌شود را آن مرحوم به کفایت اداره می‌کرد.

شریعتمداری به بیان دیگر ویژگی‌هایی شخصیتی آن مرحوم  پرداخت و گفت: عمق دانش، علم و بصیرت ایشان کاملا مشهود و در مورد مسایل بیمه‌های اجتماعی بسیار صاحبنظر، اندیشمند و کارشناس  بود و با بصیرت این سازمان بزرگ را اداره می‌کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یکی از مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های مرحوم نوربخش اشاره کرد و افزود: ثابت قدمی در کاری که به ایشان سپرده می‌شد و  نیز در فعالیتهای اجرایی  بسیار علاقمند بودند.

وی مراحل شغلی را در این سازمان از سطوح میانی آغاز و به تدریج این مسیر را تا سطوح عالی طی کرد و به همین دلیل در طول این دوران با همه ابعاد سازمان تامین اجتماعی در نواحی و مناطق کشور و جغرافیای معدود استانی آشنا و در سطح ملی در هیات مدیره و نهایتا به عنوان مدیرعامل این سازمان بزرگ اجتماعی کشور انتخاب شد.

وی پاک دستی و بی‌اعتنایی به زخارف دنیوی را از دیگر ویژگی‌های مرحوم نوربخش عنوان کرد و افزود: او از حقوق حقه خود در سازمان استفاده نکرد و بخش قابل ملاحظه‌ای  از درآمد قانونی خود را رسما" به سازمان برگرداند.

وی افزود: آن مرحوم در بیان نظرات فردی بسیار شجاع بود، حتی اگر به زیانش تمام می‌شد. زاویه فکر و اندیشه ایشان در مورد نحوه اداره سازمان کاملا مشهود بود و در بیان آن مفاهیم ابایی نداشت و در اعتقادات خود ایستادگی و پافشاری می‌کرد. در واقع مرحوم نوربخش یک پزشک مسلمان و بر ایدئولوژی خود پایبند بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وی در طول دوران خدمت با کارکنان با عطوفت و مهربانی رفتار می‌کرد. ضمن اقتدار و قاطعیتی که در عمل داشت با مردم  مهربان بود. در بسیاری از بازدیدهایی که به اتفاق  ایشان داشتیم دلسوزی ایشان کاملا مشهود بود. بر همین اساس نهضت پویش مهربانی با بیماران را پایه‌گذاری کرد و از همکاران خود برای این پویش دعوت کرد تا این مسیر را طی کنند.

شریعتمداری افزود: امیدوارم انجمن جراحان ارتوپدی ایران که نقش و اثر فراوانی در این زمینه دارد نگاه مهربانانه در برخورد با مریض را در این انجمن نهادینه کرده و به عنوان یک اصل قرار دهد تا مردم  بدانند که جامعه جراحان ارتوپد ایران مهربانترین جامعه پزشکی نسبت به بیماران است و این پویش به نام مرحوم نوربخش زنده و پاینده بماند.

سید تقی نوربخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر