کد خبر: 830394 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا عنوان شد؛

عدم صدور مجوز صیادی از سال ۸۲ به بعد در خوزستان باعث کاهش بهره‌برداری از ذخایر دریایی نشده و شناور‌های بی‌هویت همچنان در آب‌های این استان جولان می‌دهند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا دهقانی (رئیس اتحادیه صیادی خوزستان) با بیان اینکه در این استان حدود ۱۱۰۰ شناور مجاز وجود دارند، گفت: حدود ۲۶۰۰ قایق بی‌هویت هم اقدام به صید در آب‌های این استان می‌کنند.

او ادامه داد: از سال ۸۲ به بعد مجوز صیادی در این استان صادر نشده است، یعنی در سه مرحله در سال‌های ۷۹، ۸۱ و ۸۲ مجوز‌هایی داده شد و از آن به بعد شیلات اقدام به صدور مجوز نکرده است.

به گفته رئیس اتحادیه صیادی خوزستان، وجود بیکاری و سوق دادن افراد به سمت دریا باعث شده شناور‌های غیرمجاز که ما آنها را شناور‌های بی‌هویت می‌نامیم در استان اقدام به صید کنند و این با هدف شیلات که با عدم صدور مجوز قصد داشت برداشت از ذخایر آبی را کنترل کند، مغایرت دارد.

او عنوان کرد: صیدگاه‌های خوزستان یک پنجم صیدگاه‌های استان بوشهر است و این استان با کشور‌های عراق و کویت آب‌های مشترک دارد که در آنها قوانین بین‌المللی حاکم است. در مورد عراق به دلیل بی‌ثباتی مقررات به درستی اجرا نمی‌شود.

خوزستان صیادی صیادان صیادان استان خوزستان صیادی غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر