کد خبر: 829546 A

عباس زاده وحید:

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی، گفت: اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در هر ماه حدود 40 میلیارد تومان در بخش بیمه‌ای، حدود 30 میلیارد تومان بابت درمان، و 2 میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری هزینه می‌کند

به گزارش ایلنا، «محمد علی عباس زاده وحید» در دیدار با «سعید پورآبادی» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بجنورد به تبیین و تشریح اهم مسائل و ارتباطات فی مابین پرداخت.

وی عمده مسائل و مشکلات کارفرمایان با سازمان تامین اجتماعی را مربوط به حوزه وصول حق بیمه دانست و افزود: البته ریشه این مسایل و مشکلات به حوزه کسب و کار و اقتصاد ملی ارتباط می یابد و زمانی که بستر و زمینه حمایت همه جانبه از تولید و اقتصاد ملی فراهم و مستحکم شود، فضای مناسب کسب و کار و تولید و رقابت پذیری محصولات تولیدی فراهم می شود.

وی ادامه داد: به همین منظور بر اساس تدبیر ویژه مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی،سیاست کلی سازمان در برگزاری جلسات مشترک با فعالان اقتصادی و کارفرمایان و شرکای اجتماعی قرار گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: مبنای اصلی فعالیت سازمان تامین اجتماعی هزینه بر مبنای وصول حق بیمه است و باید بین این دو فاکتور تعادل وجود داشته باشد تا منابع سازمان پایدار بماند.

وی افزود: اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در هر  ماه حدود 40 میلیارد تومان در بخش بیمه ای ،حدود 30 میلیارد تومان بابت درمان، و 2 میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری هزینه می کند که این مبالغ از طریق وصول حق بیمه های جاری تامین می شود.

عباس زاده وحید با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با هزینه های بزرگی مواجه است ،افزود: بر اساس الگوی سه جانبه گرایی،سازمان باید مراقب باشد که فضای  کسب و کار و تولید آسیب نبیند و فعالان اقتصادی ، تولید کنندگان و کارفرمایان ،بیمه شدگان بیشتری را به مجموعه خود جذب کنند،همچنین برمبنای عدالت اجتماعی باید پیگیر حقوق کارگران و بیمه شدگان باشد و از آسیب پذیری این قشر پیشگیری کند و از دیگر سو بر مبنای سیاست های اجرایی دولت حرکت کند و به عبارت دیگر بدنبال رضایتمندی سه حوزه گسترده و مهم و تاثیر گذار باشد.

عباس زاده وحید در ادامه با اشاره به اقدامات اجرایی در راستای تقویت ارتباطات بین دو حوزه گفت:طی سال های اخیرگام های مؤثری در راستای تسهیل چالش ها و دغدغه‌های فعالان اقتصادی با سازمان تأمین اجتماعی برداشته شده است.

وی، شناسایی چالش های پیش روی کارفرمایان با سازمان تأمین اجتماعی ، آسیب شناسی این چالش ها، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع موانع و چالش های حوزه کسب و کار در تعامل با تشکل ها، برنامه ریزی برای حل و فصل اهم مسائل و مشکلات موجود،تشریح و تبیین  قوانین و مقررات سازمان تأمین اجتماعی بویژه در حوزه کارفرمایان را از جمله این اقدامات برشمرد.

وی اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به بررسی دقیق قوانین و نیز حضور نمایندگان کارفرمایان در این هیئت ها  بیشترین درصد آرا صادره  به نفع کارفرما صادر می شود.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت استقرار هیئت موصوف در شهرستان مانه و سملقان افزود: با افزایش تعداد هیأت های حل اختلاف توسط سازمان تأمین اجتماعی در سطح استان مدت زمان رسیدگی به پرونده های جاری بسیار کاهش یافته است.

سعید پورآبادی،رئیس جدید اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی بجنورد نیز ضمن تقدیر ازهمکاری هاو تعاملات مطلوب فی مابین،سازمان تامین اجتماعی را تکیه گاهی مطمئن برای تولید و کارفرمایان عنوان کرد.

پورآبادی از رویکرد مثبت اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی قدردانی کرد وگفت: کارفرمایان و تولیدکنندگان نیز دغدغه این سازمان را دارند چرا که سازمان تامین اجتماعی پشتوانه بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: ما هم علاقمند هستیم که در حد توان این سازمان را مورد حمایت قراردهیم.

اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر