کد خبر: 826501 A

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استانداردسازی آمار جمعیت زیرپوشش بیمه کشاورزان برای نخستین‌ بار خبر داد و گفت: بر اساس آمار استاندارد شده ورودی‌ های صندوق حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است اما اعضای فعال صندوق را یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر تشکیل می‌دهند.

 به گزارش اختصاصی خبرنگار ایلنا:علی شیرکانی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح غرفه صندوق کشاورزان، روستاییان در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر در گفت و گو با ایرنا افزود: برای نخستین‌ بار آمار جمعیت صندوق استاندارد سازی شده و اولین آمارنامه این صندوق منتشر شد. البته سخت‌ترین قسمت تهیه آمارنامه ارائه تعاریف و مفاهیم آماری مربوط به حوزه این صندوق بود که لازم بود هم با ادبیات جهانی و نیز ادبیات رایج در امور بیمه‌ای هماهنگ و استانداردسازی شود و از سویی قابل درک و فهم باشد که این اقدامات انجام شد.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به وضعیت جمعیت زیر پوشش بیمه صندوق کشاورزان، گفت: ورودی‌هایی که در آمارنامه به عنوان عضو تعیین شده‌اند، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است؛ اما اعضای فعال صندوق که در حال بیمه‌پردازی هستند و با صندوق تراکنش داشته‌اند تا پایان سال ۹۷ تعداد یک میلیون و ۳۰ هزار نفر بودند که این میزان درحال حاضر به یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر رسیده است.

شیرکانی با اشاره به اهمیت حضور صندوق کشاورزان در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر اظهار داشت: با توجه به تجانس بین مخاطبان این صندوق و ارتباط تنگاتنگ فعالیت صندوق با روستاییان و عشایر ضروری بود در این نمایشگاه کنار این عزیزان باشیم و بتوانیم وحدت و همدلی خویش را تحکیم بخشیم.

وی همچنین با بیان اینکه ایران کشوری با قومیت‌ها، فرهنگ‌ها و جاذبه‌های گوناگون است، افزود: این نمایشگاه فرصتی است تا تمامی این جاذبه‌ها یک جا عرضه شود و ان‌شاءالله چنین نمایشگاهی در سایر نقاط کشور برگزار شود.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به شرایط پوشش بیمه روستاییان تصریح کرد: بیمه شدگان ما بر اساس موقعیت جغرافیایی شناسایی می‌شوند و همین‌که فردی ساکن روستا باشد، می‌تواند زیر پوشش بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان قرار گیرد.

شیرکانی مهم‌ترین چالش کنونی صندوق کشاورزان را ایجاد فاصله بین تعهدات دولت و پرداختی‌های به صندوق برشمرد و افزود: ایجاد این فاصله در آینده می‌تواند چالش‌هایی را برای صندوق به وجود آورد.

امروز چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستای ایرانی- کالای ایرانی در سال رونق تولید با مشارکت استانداری‌های سراسرکشور و توجه به اقتصاد مقاومتی در ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران به وسعت ۲۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار متر مربع فضای باز از ۲۴ تا ۲۷ مرداد آماده بازدید علاقمندان است.

 

استاندارد ایران دولت کشاورزان بیمه کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر