کد خبر: 826254 A

بانک فدرال آلمان اعلام کرد: از آنجا سازمان بازنشستگان آلمان به خاطر افزایش طول عمر بازنشستگان، در آینده قادر به پرداخت‌ حقوق‌های آنها نیست، سن بازنشستگی به ۶۹ سال افزایش یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، بانک فدرال آلمان با بررسی طول عمر بازنشستگان این کشور اعلام کرد از آنجا که سازمان بازنشستگان آلمان به خاطر افزایش طول عمر بازنشستگان، در آینده قادر به پرداخت‌ حقوق‌های آنها نیست، سن بازنشستگی به ۶۹ سال افزایش یابد. 

در حال حاضر سن بازنشستگی در این کشور ۶۷ سال است اما مطابق نظر بانک‌فدرال باید به ۶۹ ساله و ۴ ماه افزایش یابد. این در حالی است که سندیکاهای کارگری، کارمندی و احزاب سوسیالیست تاکید دارند که بسیاری از کارگران و کارمندان پیش از رسیدن به سن بازنشستگی می‌میرند و هرگز از مزایای بازنشستگی بهره‌مند نمی‌شوند. 

معترضان به بانک فدرال همچنین می‌گویند: افراد در سن ۶۰ سال به خاطر مشکلات جسمی و روحی ناچار می‌شوند که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دهند و با حقوق پایین بازنشسته شوند. از این رو فشار آوردن به برای کار کردن تا سن ۶۹ سالگی کاری عبث است. 

سندیکاهای کارگری تاکید دارند که افزایش سن بازنشستگی موجب ناامیدی کارگران و یاس آنها از کار می‌شود؛ ضمن اینکه آنها نمی‌توانند در سن ۶۰ سالگی مانند ۵۰ سالگی کار سنگین کنند. 

با این همه در کنار بانک فدرال آلمان، حزب دموکرات مسیحی و حزب لیبرال موافق افزایش سن بازنشستگی هستند و می‌گویند این کار احترام به نیروی کار جوان است؛ چراکه آنها بیشتر از افراد مسن حق بیمه می‌پردازند و این روند باید کنترل شود. 

افزایش سن بازنشستگی در آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر