کد خبر: 826174 A

نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با دبیرکل اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، «عادل دهدشتی» معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، گفت: باید اهداف، برنامه‌ها و مسائل این سازمان را تبدیل به گفتمان کرد و با نگاه بلندمدت به انجام کار فرهنگی و اجتماعی در فضای گفتمان‌سازی و آموزشی اقدام کرد.

وی افزود: در منابع و مصارف همچنین درآمدها و پرداخت‌ها نیاز به کار فرهنگی و اجتماعی محسوس است.

دهدشتی افزود: با هم افزایی شرکای اجتماعی بایستی اهداف و برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی را محقق کرد و بخش تعاون نقش مهم و موثری در این امر دارد چراکه بخش عمده‌ای از مشکلات ذینفعان سازمان در بخش تعاون است.

وی با توجه به سیاست‌ها و اهداف مدیرعامل و تاکید ویژه ایشان در خصوص مشارکت شرکای اجتماعی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازیهای سازمان، بیان داشت: این معاونت به عنوان حلقه واسط فیمابین به صورت جدی و موثر برنامههای خود را بر پایه تعامل دوسویه با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های کارشناسی و پتانسیل اجتماعی آنها در راستای حفظ و صیانت از منابع و منافع سازمان با همکاری و همراهی بخش‌های مختلف درون و برون سازمانی تدوین خواهد کرد.

ماشاءالله عظیمی دبیرکل اتاق تعاون ایران نیز در این نشست با بیان اینکه اتاق تعاون همراه با سازمان تامین اجتماعی و همگروه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: تامین اجتماعی امانتدار مردم است و این مهم نیاز به کار فرهنگی دارد تا از این امانت به شکل صحیح استفاده شود که هدررفت منابع موجود را مدیریت کرده و رضایت جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی را موجب شود.

وی ابراز داشت: برگزاری جلسات متعدد مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی با مدیران عامل اتحادیه‌ها، اتاق‌های تعاون و تعاونگران بخش می‌تواند ضمن مرور قوانین جاری تامین اجتماعی از بروز مشکلاتی از این دست جلوگیری به عمل آورد.

عظیمی گفت: اتاق تعاون به عنوان یک بخش غیردولتی و مردمی با جامعه‌ای عظیم، می‌تواند همگام با سازمان تامین اجتماعی در راستای ارائه خدمت به مردم قدم‌های موثری بردارد.

سازمان تامین اجتماعی اتاق تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر