کد خبر: 825536 A

شریعتمداری در اراک:

وزیر تعاون در مراسم کلنگزنی ساختمان کانون بازنشستگان اراک که عصر امروز انجام شد، اظهار داشت: 46 هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در اراک هستند.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری امروز دوشنبه در جریان آغاز عملیات اجرایی ساختمان کانون بازنشستگان اراک افزود: شرکت آذرآب اراک از بهترین شرکت‌ها و صنایع کشور است که در جریان خصوصی‌سازی لطمه‌هایی به آن وارد شده است. با توجه به ظرفیت‌های شرکت آذرآب این شرکت نباید در پرداخت حقوق با مشکل مواجه شود.

شریعتمداری گفت: در صحبت‌هایی که با مالک شرکت آذرآب انجام شده مقرر شد یک‌ماه و نیم از حقوق کارگران این شرکت جز مهرماه پرداخت شود. با توچه به پیگیری‌های انجام شده توسط نمایندگان و استاندار مرکزی، تثبیت مالکیت برای پیشرفت این شرکت در دستور کار قرار دارد.

وزیر کار درباره شرکت هپکو نیز گفت: با هماهنگی مجلس و دولت، مالکیت این شرکت به سازمان خصوصی‌سازی بازگشته و واگذاری این شرکت به مالک دارای اهلیت در دستور کار قرار دارد.

شریعتمداری همچنین افزود: یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با اجازه رهبر انقلاب و تصویب مجلس به مناطق زیر ۱۰ هزار نفر، روستاها و مناطق عشایری کشور اختصاص یافته است، 

وی ادامه داد: ۷۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته از محل اعتبارات مناطق روستایی و عشایر به استان مرکزی تاکنون در حوزه های مختلفی صنعتی و کشاورزی جذب شده است 

وزیر کار افزود: در منطقه مرکزی استان مرکزی میزان آلایندگی‌ها بالا بود که با اقدامات و پیگیری‌های انجام شده آلودگی اراک و شازند به یک سوم کاهش یافته که این مهم نشان از اقدامات انجام شده در صنایع است.

محمد شریعتمداری‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر