کد خبر: 825498 A

در بسته خبری کارگری روز دوشنبه ایلنا می‌خوانید؛

همزمان با سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی اخبار متعددی درباره کارگران معترض آذرآب منتشر شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، دوشنبه ۲۹ مهر شاهد درج اخبار متعددی درباره آذرآب بودیم. در این روز یک گفت‌و‌گوی اختصاصی با محمد شریعتمداری در سرویس کارگری ایلنا منتشر شد. علاوه بر این چند خبر و اظهارنظر درباره کارگران نیشکر هفت تپه، خبری درباره بازنشستگان، گفت‌و‌گویی درباره وام روستاییان و عشایر و همچنین گزارشی درباره همسان‌سازی امروز روی خروجی خبرگزاری قرار گرفت.

 بازداشت تعدادی از کارگران معترض آذرآب

منابع خبری ایلنا در استان مرکزی از بازداشت کارگران معترض آذرآب خبر دادند.

 یک عذرخواهی به کارگران آذرآب بدهکار هستیم

محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: همه تصمیمات در استان در مورد آذرآب و هپکو باید به اجرا دربیاید. وعده‌های انجام نشده باید عملی شود. خواهش می‌کنم که در مورد واحدهای خاص مثل هپکو و آذرآب از مسئولان حساب‌کشی کنند.

 ضرورت تعیین نماینده ویژه دولت برای پیگیری مشکلات آذرآب

سیدعلی آقازاده (استاندار مرکزی) گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داریم یک نماینده ویژه برای پیگیری امور شرکت آذرآب اراک مشخص شود تا مشکلات آن را در هیات دولت مطرح کند.

 خواسته‌ بازگرداندن آذرآب به دولت کاملا قانونی‌ست

کارگران آذرآب در بیانیه‌ای بازهم بر خواسته‌ی اصلی خود که خلع ید از سهامداران این واحد صنعتی است، تاکید کردند.

 هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگری برخورد کند

محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) تاکید کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد.

 کارگران هفت تپه خواستار اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در این شرکت شدند

صدها نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با امضای طوماری خواستار اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در این شرکت شدند.

 تعدیلِ اعضایِ شورای اسلامی کارِ هفت‌‌تپه از اساس مردود است

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) در واکنش به تعلیق از کار تعدادی از اعضای شورای اسلامی کار شرکت هفت‌تپه و تنی چند از کارگران آن، نکاتی مهم را تشریح کرد.

 حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

 امین پورذاکری (معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری) از واریز حقوق مهرماه بازنشستگان و موظفین این صندوق تا ساعت ۲۴ امشب (دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸) خبر داد.

 جا ماندن عشایر از وام روستاییان به دلیل نداشتن وثیقه

 محمد شکیب (کارشناس توسعه روستایی) می‌گوید: در نظام بانکی ایران معمولا وثیقه‌هایی مثل فیش حقوقی، سند املاک و ... پذیرفته می‌شود، اما عشایر چنین چیز‌هایی ندارند بنابراین گاه با وجود داشتن طرح‌های خوب در زمینه تولید و اشتغال؛ از دریافت وام جا می‌مانند.

 فرمول‌های «همسان‌سازی» چیست؟

محمد اسدی (دبیر کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی سراسر کشور) از تدوین فرمول همسان‌سازی در زمان مرحوم نوربخش خبر می‌دهد و ابراز امیدواری می‌کند که قبل از پایان سال، پروسه‌ی اجرای آن کلید بخورد.

بازنشستگان عشایر محمد شریعتمداری‌ هفت تپه بسته خبری آذراب بسته خبری سرویس کارگری بسته خبری کارگری اعتراضات کارگران آذرآب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر