کد خبر: 825175 A

کارگران ۶ کارخانه و شرکت خودروساز آمریکا دست به اعتراض زدند و این اعتصاب به گفته رسانه‌های امریکایی در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه سی ان بی سی، کارگران شش کارخانه خودروسازی سنگین از جمله شرکت‌های ولوو و ماک تراک در اعتراض به نحوه قراردادهای کوتاه مدت خود با پیمانکاران و مثبت نبودن مذاکرات انجام شده از روز یکشنبه دست به اعتصاب زده‌اند.

"رای کوری" مدیر بخش خودروهای سنگین شرکت ماک تراک در ارتباط با این تجمع کارگران گفته است: قراردادهای ما در یکم اکتبر (نهم مهرماه) تمام شده است و شرکت تاکنون نتوانسته پیشنهاد و قرارداد جایگزین مانند قرارداد سابق ارائه کند.

در کنار نبود یک قرارداد کامل، بسیاری از کارگران معترض شرکت‌های خودروسازی سنگین آمریکا نسبت به شرایط افزایش حقوق، تقسیم‌بندی شیفت‌ها، برنامه تعطیلات، نگرانی‌های امنیتی و سلامت، بازنشستگی و پوشش خدمات درمانی اعتراض دارند.

شرکت ولوو در بیانیه‌ای از اعتراض کارگران خودروسازی مطرح آمریکا اظهار شگفتی و اعلام کرد، ما بسیار ناامید شدیم که کارگران شرکت دست به اعتصاب زدند.

سخنگوی شرکت ولوو همچنین اعلام کرد که در صورت ادامه اعتصاب کارگران و متوقف شدن خط تولید، انتظار می‌رود که بیش از سه هزار کارگر شرکت اخراج شوند.

کارگران آمریکایی کارگران خودروز ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر