کد خبر: 824514 A

مدیرکل امور بین‌الملل سازمان تامین اجتماعی:

مدیر کل امور بین‌الملل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سی و هشتمین جلسه شورای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی مصطفی سالاری با کسب اکثریت آراء اعضای شورا، به نمایندگی از منطقه آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو هیات رئیسه این اتحادیه انتخاب شد.

 به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، شهرام غفاری اظهار داشت: سی و هشتمین جلسه شورای ایسا در آخرین روز اجلاس جهانی تامین اجتماعی در بروکسل برگزار شد.

او افزود: در این جلسه و در جریان برگزاری انتخابات هیات رئیسه اتحادیه بین الملی تامین اجتماعی برای دوره مدیریت سه ساله ۲۰۲۲-۲۰۲۰، مصطفی سالاری (مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی) به عنوان عضو هیات رئیسه اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی منصوب شد.

 غفاری که به منظور رایزنی در جهت تقویت نقش سازمان تامین اجتماعی در تعاملات درون شبکه‌ای سازمان های عضو ایسا در دوره مدیریت سه ساله آتی در اجلاس جهانی تامین اجتماعی حضور داشت، افزود: هیأت رئیسه متشکل از رئیس اتحادیه، خزانه دار، دبیرکل و ۴۰ نفر از نمایندگان رسمی دفاتر منطقه ای جغرافیائی مختلف می باشد که از بین ۳۲۰ سازمان عضو اتحادیه از ۱۵۷ کشور برگزیده می شوند. دوره کار هیأت رئیسه همزمان با پایان یافتن جلسه شورا که انتخابات در آن صورت گرفته، آغاز می شود و پس از سه سال در پایان جلسه شورای بعدی که انتخابات دیگری برگزار خواهد شد، پایان می یابد.

به گفته او هیات رئیسه، رکن حاکمیتی اتحادیه است که وظایف مهمی شامل تنظیم فرایندها، برنامه زمانی و دستور العمل های شفاف برای تدوین برنامه فعالیت ها، تعیین بودجه و نرخ حق عضویت سالانه، اعضا را برعهده دارد.

غفاری عنوان کرد: سایر وظایف هیات رئیسه شناسایی اولویت‌های برنامه فعالیت ها، پایش و ارزیابی عملکرد واقعی فعالیت ها و نحوه تخصیص بودجه، تصویب قوانین مالی، تصویب هر گونه قوانین اجرایی، ایجاد ساختار کمیته های ویژه هیات رئیسه و تعیین حدود و اختیارات هر کمیته، انتخاب رئیس و اعضای هر کمیته، تصمیم گیری در جهت پذیرش تقاضاهای عضویت اصلی یا فرعی در اتحادیه و ... است.

تامین اجتماعی بروکسل مصطفی سالاری اجلاس جهانی تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر