کد خبر: 823830 A

در بسته خبری کارگری روز چهارشنبه ایلنا می‌خوانید؛

همزمان با بیشتر شدن اظهار نظرات درباره میزان و چگونگی تعیین حداقل دستمزد برای سال آینده، امروز گزارشی درباره طرح دستمزد منطقه‌ای در سرویس کارگری ایلنا منتشر شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، چهارشنبه ۲۴ مهر گزارش‌هایی درباره دستمزد منطقه‌ای و سرنوشت واحدهای مشکل‌دار در سرویس کارگری ایلنا منتشر شد. گفت‌و‌گوهایی با احسان فاضلی، حسن محسنی، امین شاطریان و حسین تاج از دیگر مطالب منتشر شده در این روز بود. علاوه بر این، اخباری درباره کارگران شرکتی واحد تعمیرات لکوموتیو راه‌آهن، طرح رتبه‌بندی معلمان و اجلاس جهانی تامین اجتماعی بازتاب یافت.

 به دنبال زدن از مزد حداقلی با طرح دستمزد منطقه‌ای هستند

طرح مبحث تعیین دستمزد به صورت منطقه‌ای فعالان کارگری را نگران کرده است. آنها می‌گویند: با اجرای چنین طرحی حقوق کارگران قطعا تصییع خواهد شد. آنها از سوءاستفاد‌ه‌ها و سوءتعبیرهایی سخن می‌گویند که از عدم شفافیت مزدی سرچشمه می‌گیرد.

 هپکو، هفت‌تپه و آذرآب سرگردان میان دولت و بخش خصوصی

حتی کارشناسانی که «خصوصی‌سازی» را یکسره مردود نمی‌دانند با واگذاری بلافاصله و بدون اعمال شرایط و ضوابطِ هپکو، بعد از اینکه سهام به دولت بازگردانده شده، مخالفند؛ این واحدها، توانمند نیستند، زیان انباشته دارند و اندام‌های تولید در آنها در پی سال‌ها حضیض طولانی، ترک خورده است.

 مصیبت‌های کودکان معلول و نابینا در استفاده از خدمات اجتماعی و بهداشتی و فضاهای شهری

 احسان فاضلی (دانشجوی ارشد برنامه‌ریزی شهری و فعال حقوق کودک) نبود ضابطه و امکانات جهت بهره‌مندی کودکان نابینا و افراد معلول از محیط‌های فیزیکی و فرهنگی، مسکن، حمل و نقل، خدمات اجتماعی و بهداشتی، فرصت‌های شغلی و آموزشی و تسهیلات ورزشی و تفریحی را یک ایراد مهم در فضای شهری کشور می‌داند.

 کشاورزان امسال از کشت پاییزه جا نمی‌مانند

حسن محسنی (رئیس نظام صنفی کشاورزی اصفهان) گفت: همانطور که کشاورزی در اصفهان در بهار و تابستان رونق نسبی گرفت، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ذخایر آبی کشاورزان اصفهانی امسال دیگر از کشت پاییزه جا نمانند.

 حضور نمایندگان پرستاری در هیئت‌های پزشکی قانونی یک مطالبه مهم است

امین شاطریان (عضو هیئت مدیره نظام پرستاری قم) یکی از مهم‌ترین مطالبات پرستاران و کادر بالین را حضور نمایندگان و متخصصان پرستاری در هیئت‌های پزشکی قانونی دانست.

 آیا آخر این ماه، فیش‌های حقوقی معلمان ۴۰۰ هزار تومان زیاد می‌شود؟

جمعی از معلمان در تماس با خبرنگار ایلنا، از تردید نسبت به اجرای وعده‌های داده شده در زمینه‌ی طرحِ رتبه‌بندی خبر دادند.

 حضور ایران در اجلاس جهانی تامین اجتماعی در بروکسل

اجلاس جهانی تامین اجتماعی در بروکسل در حال برگزاری است. موضوع اصلی مورد بررسی در این اجلاس محافظت از مردم در دنیای درحال تغییر است و در جلسات تخصصی که در دوره برگزاری اجلاس تشکیل می‌شود؛ تاثیر تحولات سریع تکنولوژیکی، جمعیتی و اقتصادی بر خدمات سازمان‌های تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کشاورزی معلمان هپکو رتبه بندی معلمان نیشکر هفت تپه کشت پاییزه حداقل حقوق بسته خبری هپکو و آذرآب بسته خبری سرویس کارگری بسته خبری کارگری دستمزد منطقه‌ای تعیین حداقل حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر