کد خبر: 822727 A

در نشست علنی امروز مطرح شد؛

نمایندگان مخالف طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، تضییع حقوق کارگران در پی صدور برخی احکام دیوان و مغایرت ایجاد تشکیلات دادستانی در دیوان با اصل ۷۵ قانون اساسی را دلیل مخالفت خود عنوان کردند.

به گزارش ایلنا، در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 22 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در بیان دلایل مخالفت خود با طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری افزود: برخی احکام صادره دیوان عدالت اداری در مورد کارگران در پی تفسیر قانون بوده و به تضییع حقوق آن ها منتهی می شود کما اینکه در مورد کارگران شرکت مخابرات ملی ایران یا بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور شاهد این اقدام بودیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم اکنون بخش های دولتی از پرداخت حقوق و مزایای کارگران امتناع می ورزند و دیوان عدالت اداری نیز در رسیدگی به این موارد قانون را تفسیر می کند در حالی که چنین حقی را ندارد که بدون استناد به اصل قانون کارگران را از دریافت مزایایی همچون عیدی محروم کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان از نمایندگان مجلس خواست تا در جهت حمایت از حقوق کارگران مانع از تضییع حق آن ها توسط دیوان عدالت اداری شوند.

دیوان عدالت اداری احکام صادر شدن برای کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر