کد خبر: 822112 A

از ابتدای سال جدید اکثریت معلمان حق‌التدریس و نهضتی استان لرستان به تهران منتقل شده‌‌اند؛ انتقالی که با نارضایتی همراه است.

جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان حق‌التدریس استان لرستان که در سال‌های گذشته در این استان مشغول به کار بوده‌اند، در تماس با خبرنگار ایلنا از انتقال اجباری خود به تهران خبر دادند.

این معلمان می‌گویند: ما بومی استان لرستان هستیم و انتقال ما به پایتخت برایمان دشواری‌های بسیاری به همراه دارد؛ از آنجا که حقوق ماهانه‌ی ما کفاف هزینه‌های زندگی در استان لرستان را نمی‌دهد، چگونه قرار است با پول حق‌التدریسی در پایتخت روزگار بگذرانیم؟

این معلمان ادامه می‌دهند: امکان پرداخت اجاره خانه و باقی هزینه‌ها در تهران برای ما میسر نیست.

در عین حال، مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: ۴۵۰۰ نیروی نهضتی و حق‌التدریس در این استان وجود دارد که نیاز ما فقط ۵۰۰ نفر بود و به سایر استان‌ها اعلام کردیم در صورت تمایل می‌توانند از این نیروها برای جبران کمبود معلم استفاده کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که "انتقال این نیروها به استان‌های دیگر با توجه به هزینه‌های زندگی در استان تهران راهکار مناسبی است؟" گفت : ما نیز می‌دانیم این افراد حق‌التدریس هستند و حقوقی که به آنها پرداخت می‌شود اندک و گاه تا یک میلیون تومان است و حتی به مایحتاج روزانه هم نمی‌رسد اما راه دیگری نداشتیم.

معلمان حق‌التدریس استان لرستان آموزشیاران نهضت سواداموزی استان ل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر