کد خبر: 821697 A

کارگران خدماتی شهرداری منطقه یک اهواز دست‌کم سه ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. این کارگران طی روزهای گذشته مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

جمعی از کارگران خدماتی شهرداری منطقه یک اهواز در استان خوزستان در تماس با خبرنگار ایلنا، از چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

یکی از کارگران گفت: حدودا ۴۰۰ نفر در بخش خدماتی شهرداری منطقه یک تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم که دست‌کم در سه ماه گذشته مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است. جدا از دستمزد، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی نیز پرداخت نشده است.

او با بیان اینکه از سال ۹۶ مطالبات مزدی کارگران خدماتی منطقه یک شهر اهواز با تاخیر پرداخت می‌شود، در ادامه گفت: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های کارگران به وجود آورده است.

به گفته وی، آنچه کارگران پیمانکاری شهرداری اهواز هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی قانون است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آنها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌کنند که به هیچ وجه با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

این کارگر در  خاتمه گفت: نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند.

زندی (روابط عمومی شهرداری منطقه یک اهواز) در همین زمینه به ایلنا گفت: شهرداری منطقه یک از سال ۹۳ دچار مشکلات مالی است به همین دلیل مطالبات مزدی کارگران به تاخیر افتاده است.

او با بیان اینکه "هم‌اکنون بخشی از مطالبات کارگران خدماتی با دخالت شهرداری جدید منطقه یک پرداخت شده است" افزود: معوقات مزدی کارگران مربوط به گذشته است که شهردار سابق  نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام نکرده بود.

وی افزود: پرداخت مطالبات کارگران از سوی شرکت‌های طرف قرارداد در حال پیگیری است.

کارگران شهرداری اهواز تجمع کارگران منطقه یک اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر