کد خبر: 820685 A

کارگران روغن نباتی جهان از عملی نشدن وعده‌های کارفرما انتقاد دارند.

کارگران روغن نباتی جهان در زنجان در تماس با خبرنگار ایلنا، از عملی نشدن وعده‌ها خبر دادند.

این کارگران که منتظر بودند نهایتاً تا هفته جاری، جدا از بحث معوقات مزدی، سرویس ایاب و ذهاب و نهارشان نیز برقرار شود، می‌گویند: با وجود آنکه با خاتمه دادن به اعتراض‌ها مشغول به کار شده‌ایم هنوز بخشی از مطالباتمان که به سرویس ایاب و ذهاب و نهار مربوط می‌شود، اجرایی نشده است.

آنها با بیان اینکه با «پرداخت قطره‌چکانی» هم اکنون دو ماه حقوق معوق پرداخت شده و تا پایان ماه جاری دو ماه حقوق دیگر باید واریز شود و تا پایان آبان باید همه ۶ ماه معوقات مزدی کارگران طبق صورتجلسه شورای تامین تسویه حساب شود، می‌گویند: امیدواریم در پرداخت معوقات مزدی ما خللی وارد نشود.

در جلسه کمیسیون کارگری ماه گذشته قرار شد پرداخت مطالبات کارگران روغن نباتی جهان از ابتدای مهر ماه آغاز شود. کارگران می‌گویند: قرار شد در هر ماه بخشی از معوقات ما جبران شود و هر ماه ۳ماه حقوق بگیریم تا معوقات تا پایان آبان ماه به پایان برسد.

دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان با تایید این خبر، از لزوم اجرای مصوبات شورای تامین خبر داد و ابراز امیدواری کرد معوقات کارگران در موعد مقرر پرداخت شود.

اصغر نجاری با بیان اینکه در حال حاضر  کارگران این واحد مشغول تعمیرات و آماده‌سازی خطوط برای تولید هستند، به ایلنا گفت: طبق وعده‌ها قرار است با رونق گرفتن تولید در این واحد جدا از ۸۸ کارگر شاغل فعلی همه ۴۰۰ تا ۵۰۰ کارگری که پیش از این با افزایش مشکلات به مرور محل کار خود را ترک کرده و بیکار شده‌اند، دعوت به کار شوند.

از قرار معلوم، مطالبات قدیمی سال‌های ۹۳ تا اسفند ۹۷ کارگران پرداخت نشده و همچنین از ابتدای سال‌جاری تا امروز به جز حقوق فروردین و اردیبهشت که طی یک ماه گذشته پرداخت شده، حقوق کارگران پرداخت نشده است.

کارگران روغن نباتی جهان زنجان عملی نشدن وعده ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر