کد خبر: 820347 A

شریعتمداری مطرح کرد:

وزیر تعاون با اشاره به زمینه‌های همکاری و گسترش روابط دو کشور اعلام کرد: کارآفرینی یکی از مهمترین نیازهای روز جامعه ایرانی است.

 به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در دیدار با ساحل بابایوف وزیر کار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات آذربایجانی در کشور ایران، گفت: امیدوارم این سفر زمینه‌های همکاری و گسترش روابط دو کشور را فراهم کند؛ دو کشور ایران و آذربایجان تاریخچه دیرینه فراوان و دارای اشتراکات دینی، فکری، زبانی و فرهنگی هستند و قلب‌های دو ملت به یکدیگر گره خورده است.

او با تاکید بر اینکه اراده دیرینه دو کشور گسترش مناسبات و توسعه روابط بوده است، تصریح کرد: امیدوارم گسترش روابط را در عرصه‌های گوناگون شاهد باشیم و این سفر نتایج درخور و شایسته و نقطه عطفی در تاریخ دو کشور باشد.

وزیر کار اظهار امیدواری کرد: دو کشور بتوانند در زمینه‌های گوناگون و حوزه‌های مرتبط تبادل تجربه و اطلاعات کنند.

شریعتمداری در ادامه به حوزه‌های گوناگون و مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به روستاییان و عشایر و کودکان کار، کارآفرینی، بهزیستی و اشتغال اشاره کرد و گفت: موضوع کودکان کار از اهمیت زیادی برای کشور ما برخوردار است.

او با اشاره به اورژانس اجتماعی تصریح کرد: در این حوزه نیز زمینه‌های همکاری و تبادل تجربه‌های اجتماعی، حمایتی و عملیاتی فراوانی وجود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی، یکی از سازمانهای حمایتی قدیمی در ایران است، بیان کرد: بنابراین سازمان بهزیستی از جمله سازمان‌هایی است که می‌توان همکاری‌های مشترک فراوانی با آن داشت.

شریعتمداری به مساله اشتغال و کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: کارآفرینی یکی از مهمترین نیازهای روز جامعه ایرانی است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دو بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون از بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه هستند که می‌توان زمینه‌ها و راهکارهای عملی برای همکاری مشترک را فراهم کرد.

شریعتمداری به شرکت‌های خودروسازی در کشور اشاره و تصریح کرد: شرکت‌های خودروسازی فراوانی در ایران وجود دارد که می‌توان زمینه‌های همکاری و خدمات‌رسانی، تامین قطعات یدکی خودرو را به ویژه برای شرکت‌های طرف قرارداد فراهم کرد.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و تولیدی را نیز مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: شرکت‌های دارویی زیرمجموعه این وزارتخانه هم اکنون تولیدکننده ۳۰ درصد داروی ایران هستند و ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور را فراهم می‌کنند و ۳۵ درصد تولید و پخش دارو در کشور را در اختیار دارند.

شریعتمداری در ادامه به زمینه‌های دیگر از جمله محصولات پتروشیمی اشاره کرد و افزود: در زمینه محصولات پتروشیمی با مدیریت مستقیم وزارتخانه و سهامداری شرکت‌های پتروشیمی نقش اساسی داریم و در زمینه تولید سیمان، فولاد، سنگ آهن و ... نیز فعالیت داریم که می‌توان از ظرفیت‌های همکاری مشترک برخوردار شد.

شریعتمداری در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر اقدام عملی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد توسعه همکاری‌های مشترک باشیم.

در ادامه این نشست همچنین ساحل بابایوف وزیر کار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشور ایران اظهار کرد: ایران را همانند خانه خود می‌دانم و احساس می‌کنم در خانه خود قرار دارم.

او  سفر روسای جمهور دو کشور را منشا تحکیم روابط دانست و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون را مورد تاکید قرار داد.

بابایوف همچنین به تبادل تجربیات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های اجتماعی، آموزشی، کارآفرینی و ... اشاره کرد و هم اکنون اصلاحات فراوانی در زمینه‌های تامین اجتماعی، توانبخشی دولت الکترونیک و ... صورت گرفته و ساز و کارهایی برای حمایت‌های اجتماعی تدوین شد.

وزیر کار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان ادامه داد: امسال نسبت به سال گذشته حجم تجاری دو کشور حدود ۷۰ درصد رشد داشته و سرمایه‌گذاری متقابل دو کشور نیز افزایش قابل ملاحظه‌های داشته است.

ساحل بابایوف در پایان به موضوعات مهمی همچون اشتغال، کارآفرینی، معلولان، بیمه‌های اجتماعی و .. اشاره و اظهار امیدواری کرد که زمینه‌های همکاری در این حوزه‌ها تقویت شود.

پتروشیمی آذربایجان شریعتمداری خودروسازی وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر