کد خبر: 820091 A

آبایی مطرح کرد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شش ماهه سال گذشته ۷هزار و ۱۳۶ کارگر مشمول حقوق معوقه بودند و این در حالی است که در شش ماهه امسال ۵ هزار و ۵۳۵ کارگر حقوق معوقه داشتند.

به گزارش ایلنا، محمد تقی آبایی هزاوه (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) در نشستی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  مرکزی و کارکنان این اداره برگزار شد، اظهار کرد: کاهش سطح نارضایتی مردم از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله اقدامات اولویت‌دار این مجموعه است که با جدیت پیگیری می‌شود.

وی افزود: مجموعه پرسنل این اداره درصدد هستیم با برخورد مناسب درصد نارضایتی مراجعان را کاهش دهیم و کم و کاستی‌ها را رفع کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات برخی صنایع استان طی دو سال اخیر نیز گفت: برخی‌ها تلاش کردند در سطح ملی چهره استان را مخدوش و در رسانه‌های بیگانه نیز وضعیت صنایع استان را بحرانی جلوه دهند و این در حالی است که بروز این مشکلات به دلیل سوء مدیریت و واگذاری‌های نادرست توسط سازمان خصوصی سازی در سال‌های گذشته بوده که اکنون مسئولان استانی را درگیر این مشکلات کرده است.

 آبایی هزاوه تصریح کرد: علی رغم مشکلات در دو شرکت بزرگ استان و اعتراض کارگران در خصوص حقوق معوقه که البته مطالبات به حق کارگران است و باید ریشه‌ای مشکلات این صنایع رفع شود اما وضعیت استان نسبت به میانگین کشوری، از جایگاه مطلوبی برخوردار است.

وی بیان داشت: در بحث حقوق معوق کارگران به استثنای شرکت‌های آلومینیوم، آذرآب و هپکو که طبق روال با یک ماه تاخیر پرداخت می‌شود، ۱۹ شرکت نسبت به مشابه سال گذشته کاهش داشتیم و همچنین مشابه سال گذشته ۷هزار و ۱۳۶ کارگر مشمول حقوق معوقه بودند و این در حالی است که در شش ماهه امسال مشمول ۵ هزار و ۵۳۵ کارگر شد.

آبایی افزود: در شش ماهه سال گذشته تعداد ماه‌های حقوق معوق کارگران ۲۰۵ ماه بود که امسال به ۱۴۲ ماه کاهش یافته است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: علی‌رغم مشکلات استان در حوزه روابط کار، تعامل و عملکرد، حوزه امور اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه ورزش‌های کارگری عملکرد استان مناسب بوده است.

کارگران اراک محمد تقی آبایی-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر