کد خبر: 818782 A

فاطمه ذوالقدر:

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که امروز ۱۳ مهرماه ۹۸ در مرکز همایش‌های هتل قلب تهران برگزار شد گفت: در برنامه ششم توسعه دولت را نسبت به ارتقای منزلت اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر و سایر آحاد جامعه مکلف کردیم.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه ذوالقدر با بیان اینکه از آنجا امسال به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است باید به وضعیت زیستی و معاش تولیدکنندگان واقعی که در روستاها ساکن هستند رسیدگی کنیم، گفت: قطعا تحقق رونق تولید به حضور پررنگ روستائیان، کشاورزان و عشایر بستگی دارد.

وی افزود: خود را مکلف می‌دانیم که به خواسته‌های آنها در زمینه توسعه روستایی توجه کنیم و امکانات مناسب، راه، مسکن، کتابخانه و مراکز آموزشی را در اختیار آنها قرار دهیم. در این راه قدم‌های مناسبی برداشته شده است.

ذوالقدر با بیان اینکه در ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کردیم تا به خواسته‌های رفاهی رسیدگی کند، گفت: در این ماده قانونی بر ارتقای منزلت اجتماعی، روستائیان، کشاورزان و عشایر و سایر آ‌حاد جامعه تاکید شده است. همچنین پیشرفت‌های عدالت‌محور مورد توجه ما قرار گرفته‌اند به همین خاطر دولت مکلف است که هر سال در بودجه‌های سنواتی منابع تامین عدالت اجتماعی را مهیا کند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه‌های اختصاص داده شده پیشین گفت: در سال ۹۷، ۲۰ میلیارد تومان بودجه به توسعه و عمران روستایی اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه همچنین در حمایت از زنان سرپرست خانوار ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شد، گفت: همین امر را در بودجه ۹۹ ادامه می‌دهیم.

وی در پایان افزود: برای فرزندان عشایر در دانشگاه فرهنگیان سهمیه‌ای را هم در نظر می‌گیریم.

عشایر روستاییان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر