کد خبر: 818552 A

فرماندار پیرانشهر در نامه‌ای خطاب به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز خواستار مساعدت در پرونده لقمان وحید، کولبر قربانی مین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «لقمان وحید» کولبری پیرانشهری‌ست که اسفند ماه 96 هنگام عبور از مرز، روی مین رفت و به شدت آسیب دید؛ او یک پایش را در حادثه مین از دست داد و چشمانش نیز به شدت صدمه دیدند.

لقمان وحید با هزار زحمت توانست هزینه عمل قرنیه چشم را با کمک فعالان مدنی و خیرین جور کند اما هنوز بعد از گذشت یک سال و نیم، روند درمان او به پایان نرسیده است؛ او بارها چشمانش زیر تیغ جراحی رفته است و برای درمان عفونت، همچنان نیاز به خدمات درمانی دارد.

در روزهای گذشته، فرماندار پیرانشهر در نامه‌ای خطاب به بیمارستان امام رضا(ع) تقاضا کرده که با این کولبر کم‌بضاعت مساعدت شود؛ فرماندار در عین حال تاکید کرده که پرونده انفجار مین این کولبر همچنان در فرمانداری مفتوح است.

لقمان وحید ابراز امیدواری می‌کند که بیمارستان با او مساعدت کرده و هزینه درمان از او نگیرد؛ او که دفترچه بیمه روستاییان و عشایر دارد به خوبی می‌داند که انفجار ادوات جنگی شامل حال بیمه نمی‌شود و به همین دلیل است که دست به دامان فرماندار شده است.

بیمه کولبران کولبران قربانی مین لقمان وحید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر