کد خبر: 817303 A

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار:

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نمایندگی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حضور پیدا کرد.

به گزارش ایلنا، «کریم یاوری» در جمع کارگران مجتمع نیشکر که در روزهای گذشته چند تجمع صنفی برای رسیدگی مسئولان شرکت به خواسته‌های خود برگزار کرده‌‌اند، گفت: در فصل برداشت، تجمع برای درخواست‌های صنفی به صلاح کارگران نبوده و ادامه این وضع هم به صلاح کارگران نمی‌باشد.

 یاوری با دعوت کارگران به ادامه فعالیتِ کاری آنان در فصلی که برای کشتِ نیشکر بسیار حائز اهمیت است، از آنان خواست که خواسته‌های صنفی خود را از طریق نمایندگانشان و از مجاری قانونی پیگیری نمایند.

یاوری با تعریف مفاهیم کارگر، کارفرما، و کارگاه با استناد به قانون کار اعلام کرد: کارگر کسی است  که به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کند.

او افزود: کارگر در مقابل دریافت حق السعی باید نهایت سعی و تلاش خود را برای کار بهتر و با کیفیت‌تر بکار گیرد و در انجام وظایفی که به عهده اوست جدیت و کوشش لازم را در کمیت و کیفیت کار بعمل آورد و کارفرما هم باید در مقابل جدیت و سعی و تلاش کارگر برای انجام وظایف در پرداخت به موقع حقوق کارگر تمام تلاش خود را بعمل آورد. با همدلی و صمیمیت بین کارگر و کارفرما رونق تولید حاصل می‌گردد.

یاوری وعده داد: خواسته‌های صنفی کارگران که از مجاری قانونی دنبال می‌گردد حتماً مورد توجه و رسیدگی و حل و فصل قرار خواهند گرفت.

کارگران هفت‌تپه که در اعتراض به عدم تمدید قرارداد ۲۰ نفر از همکارانشان طی چند روز گذشته تجمعاتی در محل کار داشتند.

این گزارش می‌افزاید که با وعده مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری برای مذاکره با کارفرما در جهت بازگشت به کار کارگران، آنها به تجمعات خود پایان دادند.

کریم یاوری-مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار حضور کریم یاوری در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر