کد خبر: 816710 A

کارگران شهرداری منجیل می‌گویند: بیش از شش ماه از آغاز سال ۹۸ گذشته است، جدا از سه ماه مزد معوقه، هنوز عیدی و سنوات سال ۹۷ خود را دریافت نکرده‌ایم!

جمعی از کارگران مجموعه شهرداری منجیل که در بخش خدمات، فضای سبز و آتش‌نشانی کار می‌کنند، در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات معوق خود خبر دادند.

این کارگران که در حال حاضر سه ماه مزد معوقه طلبکارند، در ادامه می‌گویند: الان شش ماه است که از آغاز سال ۹۸ می‌گذرد اما خبری از پرداخت یک سال عیدی و سنوات۹۷ نیست.

آنها از تاخیر مکرر مطالبات خود انتقاد دارند و می‌گویند: تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۳۲ نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری منجیل مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر پیمانکاری همیشه حقوقمان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند، حالا شش ماه تمام است که منتظریم پیمانکار، عیدی و سنوات سال گذشته ما را بپردازند.

به گفته یکی از کارگران: کارفرما دو روز پیش تازه دستمزد مربوط به خرداد ماه را با سه ماه تاخیر آنهم به صورت پایه حقوق پرداخت کرد و این آخرین وجهی بوده است که به عنوان مزد دریافت کرده‌ایم.

این کارگر شاغل در مجموعه شهرداری منجیل با بیان اینکه از حداقل‌های مزدی برخوردار بوده و امنیت شغلی ندارند، افزود: طی یک ماه گذشته ۲ نفر از همکاران پیمانکاری ما در مجموعه شهرداری منجیل شغلشان را از دست دادند که یک نفر از آنها بعداز مدتی با دادن تعهد به کار سابق خود بازگشت و دیگری در تلاش برای بازگشت  به کار است.

به گفته وی؛ وجود قراردادهای موقت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صنفی او و همکارانش است که شهرداری منجیل در مقام کارفرمای اصلی اعتنایی به اصلاح این وضعیت ندارد.

این کارگران از شهردار منجیل در مقام کارفرمای اصلی انتظار دارند که پیگیر وصول مطالبات معوق کارگران پیمانکاری شهرداری باشند.

کارگران شهرداری منجیل 6 ماه انتظار برای دریافت سنوات وعیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر