کد خبر: 816079 A

کارگران شهرداری لوشان که در ۵ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند، خواستار مشخص شدن وضعیت مطالبات خود شدند.

تعدادی از کارگران شهرداری لوشان واقع در استان گیلان در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۸۰ کارگر در مجموعه شهرداری لوشان به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که هنوز بابت ۵ ماه مزد معوقه و ۸ ماه حق بیمه طلبکارند.

این کارگران با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی در شهرداری لوشان پاسخگوی مطالبات معوقه کارگران نیست، در ادامه گفتند: اخیرا شهردار لوشان به همراه سه تن از اعضای شورای این شهر به اتهام تخلفات مالی ازسوی مراجع قضایی شهرستان بازداشت شده‌اند و این موضوع باعث تشدید نگرانی کارگران شده است.

آنها با بیان اینکه سالهاست که زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به برخی تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند، در ادامه افزودند: از مسئولان قضایی و دولتی درخواست داریم چاره‌ای برای مدیریت شهر لوشان و تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد. در عین حال نظارت خود را برای انتخاب شهردار جدید بیشتر کنند تا مشکلات به همان صورت قبل استمرار نداشته باشد.

طبق اظهارات آنان تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مجموعه شهرداری‌های شهر لوشان درحالی ادامه دارد که مسئولان شهرداری و شورای شهر به کارگرانی که بیش از ۵ ماه معوقات مزدی داشتند، گفته‌اند شهرداری به دلیل رکود در بازار مسکن همانند اغلب شهرهای کشور با چالش جدی روبه‌رو شده و منابع مالی خود را از دست داده است.

آنها با بیان اینکه با توجه به غیبت شهردار و سه تن از اعضای شورای شهر باید مسئولان نسبت به حل مشکلات  شهرداری لوشان و کارگرانش تعجیل کنند، در پایان گفتند: این روزها تامین هزینه‌های زندگی شوخی‌بردار نیست به همین دلیل از مسئولان مربوطه می‌خواهیم در مورد پرداخت مطالبات کارگران چاره‌اندیشی کنند.

لوشان ازجمله شهرهای بخش مرکزی شهرستان رودبار در استان گیلان است. این شهر در میانه راه قزوین به رشت قرار دارد و اولین شهر ورودی استان گیلان است.

کارگران شهرداری لوشان شهردار لوشان اعضای شورای شهر لوشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر