کد خبر: 815619 A

کارگران روغن نباتی جهان می‌گویند طبق وعده‌ای که کارفرما به آنها داده است؛ فعالیت شغلی خود را از سر گرفته‌اند و در انتظار تحقق وعده‌های کارفرما هستتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آخرین دور اعتراض کارگران روغن نباتی جهان که بیست و ششم شهریور ماه برگزار شد، اعضای شورای تامین طبق صورتجلسه‌ای وعده کردند که با از سرگیری فعالیت این کارخانه؛ اولویت پرداخت مطالبات مزدی کارگران باشد.

به گفته کارگران، طبق مصوبات این جلسه قرار شد تا پایان آبان ماه سال جاری مطالبات عقب افتاده کارگران این واحد تولیدی پرداخت شود. در عین حال تا پایان مهر ماه سه ماه حقوق کامل پرداخت شود و تا آخر آبان ماه الباقی یعنی هفت ماه حقوق معوق و جاری به تمامی کارگران پرداخت شود.

کارگران روغن نباتی جهان با بیان اینکه در حال حاضر دو ماه دستمزد فروردین و اردیبهشت سال جاری خود را دریافت کرده‌اند، افزودند: منتظر عملی شدن سایر مطالبات خود شامل مابقی معوقات مزدی، معوقات ۳۴ ماهه بیمه‌ای، تامین امنیت شغلی کارگران، راه‌اندازی سرویس ایاب و ذهاب و یک وعده غذای گرم به کارگران هستیم که از یکسال و نیم پیش قطع و برخی از آنها انجام نشده است.

کارگران روغن نباتی جهان با بیان اینکه یکی دیگر از مفاد صورتجلسه که برای خاتمه‌ی اعتراض کارگران نوشته شده است، این بود که همه کارگران و کارکنان این کارخانه با دادن مهلت ۲ ماهه به کارفرما به سر کار خود بازگردند، در ادامه افزودند: از حدودا ۱۰ روز پیش همه ۸۶ کارگر این کارخانه برای آماده‌سازی و تعمیرات ماشین‌آلات کارخانه به محل کار خود بازگشته و منتظرند بعد از احیای کارخانه؛ بلافاصله با فراهم شدن مواد اولیه از سوی کارفرما، تولید را از سر بگیرند.

آنها تاکید کردند: در حال حاضر ۴ ماه حقوق خرداد، تیر، مرداد و شهریور خود را طلبکاریم و مطالبات قدیمی نیز داریم که مربوط به سالهای ۹۳ تا اسفند ۹۷ می‌شود.

کارگران روغن نباتی جهان زنجان در اتظار تحقق وعده ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر