کد خبر: 815344 A

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان گیلان:

یک فعال کارگری در گیلان گفت: دغدغه‌های حال حاضر جامعه کارگری شاغل و بازنشسته، امنیت شغلی، معیشت و درمان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن رجیون (رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان  گیلان) در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس در جمع شماری از فعالان بسیج کارگری با بیان اینکه کارگران همیشه حامی بسیج و عملکرد بسیجی در کشور بوده‌اند، افزود: جامعه کارگری با رشادتهایی که در طول دفاع مقدس از خود نشان دادند؛ اثبات کردند که معتقد به تفکر بسیجی هستند.

او افزود: کارگران همواره در دو سنگر تولید و کار و همزمان در سنگر دفاع از میهن اسلامی از خود ایثار و فداکاری‌های بی‌بدیل نشان دادند.

رجیون با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس از کارگران استفاده ابزاری می‌کنند، اظهار کرد: برخی از کاندیداها و نمایندگان مجلس فقط در زمان انتخابات با کلی وعده و وعید به سراغ کارگران می‌آیند ودر خصوص اصلاح امور معیشتی‌شان وعده‌هایی می‌دهند اما بعد از اخذ رای بطور کامل همه حرف‌ها و وعده‌ها فراموش می‌شود.

رجیون افزود: مهمترین مطالبه حال حاضر جامعه کارگری، امنیت شغلی، معیشت و درمان است با این حال جامعه کارگری انتظار دارد دولت به فکر رونق اقتصادی باشد تا مطالبات از دست رفته کارگران را به آنان بازگردد.

به گفته وی، نیروی کار، پایه و ستون اصلی رونق اقتصادی است و دولت برای محقق کردن آن چاره‌ای جز تامین امنیت شغلی کارگران در کنار تامین معاش و ارتقای توانمندی‌های کارگران ندارد.

رجیون در پایان از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس بخصوص سیزده نماینده استان گیلان خواست نگاه ویژه وحمایتی به مطالبات جامعه کارگری شاغل و بازنشسته استان داشته باشند.

در ادامه این مراسم غلامرضا خوالگر (رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان گیلان) ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: بسیج و تفکر بسیجی از تفکر جامعه کارگری و کارگران جدا نیست و کارگران همواره خود را  بسیجی خادم نظام و انقلاب می‌دانند.

وی در ادامه افزود: عملکرد کارگران در سنگر تولید و هشت سال دفاع مقدس دلیل محکمی است تا ادعا کنیم کارگران همواره خود را بسیجی می‌دانستند و حامی تفکر بسیجی بودند.

رئیس شوراهای اسلامی کار استان در ادامه از کارگران در خواست کرد تا در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی؛ کسانی را به مجلس بفرستند که مدافع و حامی حقوق کارگران و بازنشستگان باشند. وی افزود: در سالهای گذشته کسانی با حمایت کارگران به مجلس راه پیدا  کردند که در عمل به وعده‌هایشان به کارگران متاسفانه عملکرد خوبی نداشتند.

5

هفته دفاع مقدس حسن رجیون رئیس اتحادیه پیشکسوات جامعه کارگری گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر