کد خبر: 813485 A

صبح امروز گروهی از کارگران کارخانه «هفت تپه» به تعدیل ۲۰ نفر از همکارانشان اعتراض کردند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع صبح امروز هفت تپه در تماس با خبرنگار ایلنا گفت: از صبح امروز (دوشنبه اول مهر ماه) مدیران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از ورود حدود ۲۰ نفر از همکارانمان به محل کارشان خودداری می‌کنند.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران بیکار شده به ۲ تا ۱۰ سال می‌رسد که پایان روز گذشته (۳۱ شهریور ماه) قرارداد کاری شش ماهه این کارگران با کارفرما به اتمام رسیده است، اظهار کرد: در مجموع مجتمع کشت و صنعت هفت تپه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ کارگر دارد که کارفرمای بخش خصوصی این مجتمع در پرداخت مطالبات آنان بی‌توجهی می‌کند.

به گفته این کارگر، تجمع‌کنندگان در حمایت از ۲۰ کارگر تعدیل شده، خواستار بازگشت به‌کار همکارانشان هستند.

این کارگر در ادامه اظهار داشت: کارگران نگران‌ هستند که روند تعدیل کارگران ادامه پیدا کند و تعدیل‌های دیگری از میان کارگران قراردادی در هفته‌های آینده صورت بگیرد.

به گفته وی؛ کارفرما دلیل خودداری از تمدید قرارداد این کارگران را بی‌نظمی و اخلال در شرکت عنوان کرده که این موضوع باید بررسی شود.

این کارگر با بیان اینکه با وجود اطلاع برخی مسئولان استانی از تمدید نشدن قرارداد تعدادی از کارگران این کارخانه؛ متاسفانه هنوز عکس‌العملی از جانب آنها در این‌باره مشاهده نشده است، افزود: در میان اسامی کارگران بیکار شده نام یک نفر به عنوان نماینده صنفی و قانونی کارگران مجتمع مشاهده می‌شود که انتظار می‌رود لااقل نمایندگان کارگری و تشکل‌های قانونی درباره مصونیت و چتر حمایتی برای دفاع از حقوق او و همکارانش اقدام کنند.

او در خاتمه با بیان اینکه کارگران تعدیل شده به اداره کار شهرستان مراجعه کردند تا به وضعیت شغلی‌شان رسیدگی شود، گفت: چرا یک نماینده کارگری باید به اتهام «پیگیری مطالبات قانونی بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ کارگر مجتمع کشت وصنعت هفت تپه» حق ورود به محل کار خود را نداشته باشد؟!

کارگران هفت تپه اعتراض کارگران هفت تپه در حمایت از 22 کارگر اخراجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر