کد خبر: 813422 A

در بیانیه‌ای مطرح شد؛

هیئت اجرایی خانه کارگر اسلامشهر در بیانیه‌ای، از بی‌توجهی به مطالبات کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی مسئولان در ارتباط با خصوصی‌سازی این واحد خدماتی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هیئت اجرایی خانه کارگر اسلامشهر در بیانیه‌ای ضمن یادآوری اینکه واگذاری شرکت حمل و نقل خلیج فارس غلط بوده است، تصریح کرد: از تضییع بیشتر حقوق کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس جلوگیری کنید.

این تشکل کارگری با اشاره به اینکه هر روز حادثه‌ای تلخ کام کارگران سخت کوش و صاحبان دستهای پینه بسته به تعبیر امام راحل انقلاب خمینی کبیر که دست‌های پینه بسته کارگران را سند گویای خدمت می‌دانستند را تلخ می‌کند، تاکید کرده است: در قالب خصوصی‌سازی و واگذاری به بهانه اصل ۴۴ قانون اساسی، ستون کارخانه‌ها و کارگاه‌های سودده و پراهمیت کشور را به لرزه درمی‌آوردند.

در ادامه بیانیه هیئت اجرایی خانه کارگر اسلامشهر آمده: در این حرکت... اولین گروهی که آماج حملات این وصلۀ نامبارک قرار می‌گیرند، کارگران هستند که بدون توقع در راه ایثار و خدمت به میهن و انقلاب از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند و در راستای حفظ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی خالصانه در تمام صحنه‌های انقلاب حضور پررنگشان، سایر اقشار را تحت‌الشعاع قرار داده است.

به گفته هیئت اجرایی خانه کارگر اسلامشهر، یکی از این واگذاری‌های بدون برنامه... «شرکت حمل و نقل خلیج فارس (حمل ونقل گندم و آرد) در اسلامشهر است. شرکتی که باتوجه به شرایط خاص آن که حمل ونقل سنگین می‌باشد، نه تنها از نظر شرایط کاری دچار رکود نگردیده بلکه ارزش افزوده اموال آن نیز سیر صعودی داشته است. و در این شرایط است که این واحد که متاسفانه به دلیل سوءبرنامه و شاید رانت واگذار گردیده است به ناگاه دچار رکود و مشکلات پرسنلی و... می‌شود. و جالب است اولین گروه برای رفع به ظاهر این مشکل که مورد آماج قرار می‌گیرد کارگران هستند که به بهانه‌های مختلف در تیررس ظلم خصوصی‌سازی قرار می‌گیرند. مسئله دستمزد، امنیت شغلی، تبدیل وضعیت‌های استخدامی خلاف قانون و ضابطه و...

این تشکل کارگری در بخش دیگری از بیانیه خود با بیان اینکه اکنون دوباره زمزمه برخورد با این سندهای گویای انقلاب باعث ایجاد جو روحی و روانی برای جامعه گردیده است (از جمله تبدیل وضعیت خلاف مقررات پرسنلی رسمی به قراردادی و.. ) ضمن محکوم کردن خصوصی‌سازی بی‌هویت که تنها پرکردن جیب متکاثران که پروردگار بزرگ در قرآن کریم آنان را مورد شماتت قرارداده است، اعلام کرد: بنابر وظیفه و تعهد انقلابی که به کشور و انقلابمان داریم و به جهت جلوگیری از فرصت‌طلبان که سعی می‌کنند همه اینها را به انقلاب عزیزمان گره بزنند از مسئولین و هر آنکه در این جو نامساعد روانی در این شرایط حساس کشور در این رابطه فعالند، می‌خواهیم اجازه ندهند زر و زور بر حقوق انسانی کارگران غلبه نماید و بدیهی است قاطعانه در کنار این عزیزان خواهیم بود.

این تشکل کارگری در پایان مسئولان شرکت حمل و نقل را دعوت به مذاکره کرده و تاکید نموده که از تضییع بیشتر حقوق کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس جلوگیری کنند.

کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس بیانیه هیات اجرایی خانه کارگر اسلامشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر