کد خبر: 812943 A

گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت رفاه نشان می‌دهد؛

در سال ۹۷ درآمد خانوار‌های روستایی نسبت به خانواده‌های شهری رشد بیشتری داشته و در عین حال هزینه‌های آنها نسبت به خانواده‌های شهری رشد کمتری را نشان می‌دهد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی به وضعیت هزینه و درآمد خانوارهای کشور در سال ۱۳۹۷ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۹۷ خانوارهای شهری ایران سالانه به طور متوسط ۳۹۳۲۲۷ هزار ریال و خانوارهای روستایی ۲۱۴۴۷۲ هزار ریال برای خرید و بهره‌مندی از کالاها و خدمات مصرفی هزینه کرده‌اند. این مبلغ برای خانوارهای شهری رشدی مثبت برابر با  ۱۹.۳درصد و برای خانوارهای روستایی ۲۰ درصد رشد نسبت به نتایج به دست آمده سال ۱۳۹۶ را نشان می‌دهد. همچنین در سال ۱۳۹۷ درآمد کل سالانه خانوارهای شهری ۴۳۴۹۰۵ هزار ریال و درآمد کل خانوارهای روستایی ۲۳۳۱۱۴ هزار ریال است که این مقدار نسبت به سال ۱۳۹۶ در خانوارهای شهری ۱۸.۵ درصد و در خانوارهای روستایی ۱۵.۵ درصد رشد داشته است.

خانواده‌ها در استان‌های تهران، البرز و کهگیلویه و بویراحمد بیشترین متوسط هزینه کل و کرمان، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی کمترین متوسط هزینه کل را داشته‌اند.

خانوارهای روستایی متوسط درآمد متوسط هزینه درآمد خانوار‌ها هزینه خانوار‌ها خانوار‌های شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر