کد خبر: 812602 A

رئیس کانون کشوری انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مطرح کرد؛

لیراوی گفت: باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق در بحث مهارت و ایجاد اشتغال و ترویج فن و حرفه‌ها باید به رونق و تولید واقعی دست یابیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سفراله لیراوی (رئیس کانون کشوری انجمن‌های صنفی کارفرمایی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای) با اشاره به اینکه در بحث چابکسازی نیروها، ایجاد اشتغال و رونق تولید بلاواسطه یا با واسطه به مهارت بازمی‌گردد، اظهار داشت: اگر قرار است بار دولت در بحث کوچکتر شدن دولت گامی برداشته شود، باید به سازمان فنی و حرفه‌ای توجه شود و سازمان فنی و حرفه‌ای نیز باید امور خود را برون‌سپاری کند.

وی افزود: از زمان آقای پاک‌سرشت، با برنامه‌هایی که اعلام کردند در راستای برون سپاری امور سازمان برداشته شد. نه ما از استقلال خود در سطح کشور دست برمی‌داریم و نه دولت‌های استعمارگر از استعمارگری دست برمی‌دارند.

لیراوی تصریح کرد: باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق در بحث مهارت و ایجاد اشتغال و ترویج فن و حرفه‌ها باید به رونق و تولید واقعی دست یابیم. همه مسئولان نظام تاکنون به بحث برون‌سپاری و واگذاری به بخش خصوصی تاکید داشته‌اند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در راستای رفع بیکاری و اشتغال و چابک‌سازی گفت: مهارت باید از دبستان و دبیرستان و دانشگاه جدی گرفته شود. بخش خصوصی باید کاملاً از انزوا خارج شود. ما باید استقلال واقعی خود را با گسترش مهارت‌های منتج به شغل نشان دهیم.

او ادامه داد: در خصوص واگذاری مسئولیت‌ها نیاز به تعهد و تخصص وجود دارد و اقتدار و خلاقیت در مدیریت نیز لازم است.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: در پایان به 12 هزار آموزشگاه سطح کشور نوید می‌دهم که پیشرفت‌های خوبی در آینده خواهیم داشت و وزیر محترم نیز به دنبال این تحول هستند.

سازمان فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر