کد خبر: 811943 A

دبیر خانه کارگر عنوان کرد:

دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان لامرد گفت: ساخت پروژه مجتمع ورزشی کارگران شهرستان لامرد در استان فارس به‌ دلیل بی‌مهری برخی مسئولان استانی و شهرستانی ۱۳ سال به تاخیر افتاده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا روحی با اشاره به اینکه پروژه مجوعه ورزشی کارگران شهرستان لامرد از سال ۸۶ آغاز شد، افزود: این پروژه عمرانی از مصوبات دور نخست سفرهای استانی هیئت دولت نهم است که در سال ۸۶  کلنگ‌زنی و از سال ۸۷ کار ساخت آن آغاز شد اما از سال ۹۰ تاکنون با وجود پیشرفت ۵۰ درصدی متوقف شده است.

وی با تاکید بر اینکه ساخت این مجموعه ورزشی به دلیل آنکه این منطقه یک منطقه کارگرنشین و محروم است از استثنای ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: جمعیت کارگری شهر لامرد با احتساب کارگرانی که در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار هستند، ۱۰ هزار نفر است و جمعیت کارگری شهر لامرد نیز حدود۶۰۰۰هزار نفر می شوند که در حال حاضر فاقد امکانات ورزشی هستند.

روحی با اعلام اینکه این پروژه با حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی شامل ساخت اسکلت‌های سالن استخر بزرگ، سالن استخر کوچک، ساختمان موتورخانه، ساختمان الحاقی و در مجموع با هزار و ۸۵۰ متر مربع زیربنا است، اذعان داشت: تاکنون ۱۳ سال از اجرای پروژه گذشته و هیچ مسئولی پیگیر ادامه ساخت آن نبوده است.

این فعال کارگری با اشاره به اینکه به عنوان متولی خانه کارگر شهرستان لامرد یکبار در آذر ماه سال ۹۵ و بار دیگر در اردیبهشت ماه سال۹۶ پیگیر مشکلات اجرای این پروژه  ورزشی شده‌ام، در ادامه افزود: پس از پیگیری‌های انجام شده، اداره تعاون و دیگر مسئولان شهرستان لامرد وعده‌هایی با بازدید از این پروژه دادند که در نهایت قرار شد از طرف کارشناسان استانی و وزارتخانه برای این مجموعه ورزشی بودجه تخصیص یابد.

روحی تصریح کرد: از آنجا که بودجه‌های شهرستانی کفاف تکمیل این پروژه را نمی‌دهد، باید اعتبارات ملی برای این پروژه لحاظ شود. موضوعی که متاسفانه از طرف هیچ مسئولی در این شهرستان پیگیری نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و خدماتی برای این قشر در شهرستان لحاظ نشده است و این مجموعه ورزشی نیز تنها بارقه امیدی برای این قشر بوده که با مشکل کمبود بودجه و سایر مشکلات روبرو شده است، ابراز داشت: متاسفانه مسئولان به این پروژه که از جایگاه ویژه برای اهالی کارگرنشین شهرستان لامرد برخوردار است، بی‌مهری می‌کنند.

روحی در خاتمه عنوان کرد: این ساختمان که به گفته اهالی این منطقه پاتوقی برای معتادان و انجام رفتارهای نابهنجار شده است، از بیرون نمای یک سوله را دارد و از درون دو حوضچه خالی از آب دارد که بنا بوده روزی استخری برای کارگران شهرستان لامرد و مهر باشد اما امیدوارم که مسئولان نگاهی ویژه به تامین منابع مالی این پروژه عمرانی کنند چراکه نیاز به ساخت آن بیش از هر زمانی برای کارگران منطقه احساس می‌شود.

دبیر خانه کارگر لامرد مجموعه ورزشی کارگران لامرد ومهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر