کد خبر: 809595 A

سه کارگر احضار شده سیمان کارون منتظر صدور رای نهاییِ دادگستری شهرستان مسجد سلیمان هستند.

کارگران سیمان کارون در تماس با خبرنگار ایلنا، از بیم و انتظار طولانی خود برای  صدور رای قطعی سه نفر از همکاران خود صحبت کردند.

از قرار معلوم، سه کارگر سیمان کارون به‌دنبال سلسله تجمعات بهمن و اسفند سال ۹۵ کارگران سیمان کارون در اعتراض به معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت شرکت با هویت «فرشاد خدادادیان»، «خرم آقابیگی» و «امین حاتمی» با شکایت کارفرما به مراجع قضایی احضار و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

این کارگران اظهار داشتند: پرونده این کارگران درحالی اخیرا (۱۰ شهریورماه) به دادگستری شهرستان مسجد سلیمان با شکایت کارفرما به اتهام «اخلال در نظم جامعه» و «شرکت در تجمعات غیرقانونی»، «توهین تهدید»، «نشر اکاذیب» و «تشکیل گروه در فضای مجازی» ...ارجاع داده شده است، که پیش از این کارگران دست‌کم ۴ بار با حکم مراجع قضایی تبرئه شده‌اند.

کارگران سیمان مسجد اظهار داشتند: این تاخیر باتوجه به سابقه‌ی صدور احکام فعالان کارگری ما را نگران کرده؛ نگرانیم که این سه کارگر را با احکام سنگینی چون احکامی فعالان کارگری و مدنی که اخیرا صادر شده، محکوم کنند در عین حال امیدواریم با حکم رئیس قوه قضائیه پرونده‌های اخیر به سرعت تجدیدنظر شده و به آنها رسیدگی شود.

کارگران با بیان اینکه در انتظار صدور رای در روزهای آینده هستیم و دادگستری مسجدسلیمان قرار است رای نهایی را در روزهای آینده صادر نماید، در خاتمه افزودند: انتظار سه ساله کارگران سیمان کارون برای صدور حکم سه نفر از همکارانشان درحالی‌ست که پیش از این کارگران سیمان کارون در سامانه اختصاصی دستگاه قضایی درخواست مداخله و رسیدگی منصفانه در خصوص پرونده‌ی این سه کارگر را داده‌اند.

آنها افزودند: تقاضای رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلات این سه کارگر را داریم.

قوه قضائیه کارگران سیمان کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر