کد خبر: 808292 A

رئیس شورای شهر شیبان در استان خوزستان به الزام رعایت حقوق کارگران در شرکتهای پیمانکاری طرف قرار داد با شهرداری شهر شیبان تاکید کرد .

به گزارش ایلنا، محمد باوی از نحوه عملکرد پیمانکاران فضای سبز و خدمات شهری طرف قرارداد با شهرداری شیبان انتقاد کرد و گفت: کوتاهی و سهل انگاری شهردار در اجرای تعهدات قانونی پیمانکاران در مقابل کارگران سبب تضییع حق قشر محروم و زحمتکش کارگران شده است.

وی با بیان اینکه سوء مدیریت حاکم در شهرداری شیبان مغایر با منافع کارگران است، افزود: عدم ارائه فیش حقوقی به کارگران فضای سبز و خدمات شهری شیبان توسط پیمانکاران با تساهل و تسامح بیش از حد شهردار نسبت به پیمانکاران همراه است و هزینه سهل انگاری شهردار روی دوش کارگران است.

باوی بر لزوم درج ریز دریافتی ها در فیش حقوقی کارگران تأکید کرد و گفت: اعمال بخشی از واریزی‌های کارگران در فیش‌های حقوقی قابل قبول نخواهد بود و بایستی ریز مبالغ دریافتی در فیش حقوقی کارگران درج شود.

وی عنوان کرد: فیش حقوقی جلوی اعمال سلیقه در پرداخت حقوق و دستمزد را می‌گیرد و احتمال سوء استفاده پیمانکاران در نحوه محاسبه سنوات و دیگر پرداختی ها را به حداقل می‌ رساند.

رئیس شورای شهر شیبان در پایان تصریح کرد: واریز مطالبات و دریافتی کارگران باید به صورت شفاف انجام شود.

شیبان شهری است در استان خوزستان. این شهر در بخش مرکزی شهرستان باوی  و مسیر جاده اهواز -شوشتر -مسجدسلیمان و در شرق رودخانه کارون قرار گرفته است.

 

 

کارگران خوزستان شرکت‌های پیمانکاری کارگران شهرداری شیبان رئیس شورای شهر شیبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر