کد خبر: 808288 A

نشست هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان‌های لامرد ومهر با نماینده خانه کارگر شهرستان اشکنان؛ روز گذشته (یکشنبه ۱۷ شهریور ماه) با حضور یکی از اعضای شورای شهر اشکنان و جمعی از کارگران ساختمانی در محل دفتر امور اعضا خانه کارگر تشکیلات اشکنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا روحی (دبیر خانه کارگر شهرستانهای لامرد ومهر) دراین  نشست به  مسائل و موضوعات روز کارگران و بازنشستگان مورد بحث و گفت و گو قرار داد با ارائه گزارشی از عملکرد چهار سال گذشته تشکیلات خانه کارگر شهرستان لامرد ومهر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین  اقدامات انجام شده در خانه کارگر لامرد ساماندهی وسازماندهی اهداف ، فعالیتها و برنامه های کمیته‌های خانه کارگر برای ارائه خدمات بهینه به کارگران این شهرستان  بوده و در کنار آن به تقویت کمیته‌های امور اعضا و آموزش در  ۱۰واحد صنفی و تولیدی و خدماتی شهر لامرد و مهرپرداخته شده است.

دبیر خانه کارگر شهرستان لامرد ومهر از عضویت ۲۰هزار نفری و بهره‌مندی تعداد زیادی  از کارگران از خدمات رایگان خانه کارگر  در طول آغازفعالیت خانه کارگر این شهرستان  خبر داد وگفت: از سال ۹۲حدود ۲۰ هزار نفر با افراد تبعی به عضویت خانه کارگرشهرستانهای لامرد ومهر در آمده و تعداد زیادی از آنان توانسته اند ازخدمات مختلف رفاهی وبیمه‌ای این تشکیلات بهره‌مند شوند.

طبق اظهارات وی تشکیلات خانه کارگر یک تشکل مستقل کارگری است که در راستای خدمات‌دهی به جامعه کارگری و بازنشستگی تامین اجتماعی از ابتدای سال ۹۲ در شهرستانهای لامرد ومهر راه‌اندازی شده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر لامردو مهر در بخش دیگری از مطالب خود در مورد ارائه خدمات رفاهی به اعضای کارگر، افزود: امکانات رفاهی و اقامتی در نقاط مختلف کشور از سوی خانه‌های کارگرسراسر کشور فراهم شده است که کارگران عضو می‌توانند با مراجعه حضوری به امور رفاهی خانه کارگر (لامرد ومهر) باارئه مدارک و ثبت‌نام از این امکانات بهره‌مند شوند.

به گفته وی ؛ در مرکز آموزش و تحقیق خانه کارگر لامرد کلیه دوره‌های آموزش کوتاه مدت را با کمترین هزینه در رشته‌های مختلف بکار گرفته‌ایم که تنها در عرض هفت سال بیش از پنج هزارنفر را در این کلاس‌ها آموزش دیده که با توجه به اهمیت موضوع توسعه خدمات آموزشی را در اولویت ماست البته گسترش خدمات مختلف از جمله افزایش بهرمندی از امکانات خانه کارگر در سراسر کشور نیز در برنامه‌های خانه کارگر  لامرد قرار دارد.

وی تجهیز و راه اندازی سایت برای مرکز آموزشی و بکارگیری آن جهت امورات جاری خانه کارگر و دانشجویان و دانش آموختگان عضو خانه کارگر را از دیگر اقدامات خانه کارگر برشمرد وگفت: تاسیس و راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر  لامردکه با برنامه ریزی دقیق و منظم و با فراخوانی از کارگران واجد شرایط همه ساله ثبت نام صورت می گیرد و هم اکنون در چندین رشته دانشجویان در حال تسهیلات عالیه در دوره‌های کاردانی و کار‌شناسی هستند .

روحی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات سرنوشت ساز سال جاری مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: حضور پررنگ جامعه کارگری و بازنشستگان می‌تواند در مدیریت اجرائی کشور و مدیریت تصمیم گیری شهری در انتخابات مجلس شورای اسلامی  بسیار مؤثر باشد.

وی با اشاره به مشکلات مختلف کشور از جمله اجرای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی، موضوع هدفمند کردن  یارانه‌ها، عدم اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه اشتغال گفت: شاهد بودیم که اولین ضربه نیز به جامعه کارگری وارد شد که بعضا با تعطیلی کارخانجات و بیکاری جمعی از کارگران همراه بود عدم تناسب بین افزایش دستمزد‌ها و بهره‌مندی نیروی کار از بهبود کسب وکار نیز به خوبی در این سال‌ها قابل مشاهده است.

وی در پایان به روند رو به رشد تشکیلات خانه کارگر لامرد اشاره کرد و گفت: براساس هدف گذاری‌هایی که در مورد عضوگیری پیش بینی شده بود در یکساله منتهی به مرداد  ۹۸ بالغ برهزار نفر عضو خانه کارگر شده اند که در قیاس با دوره مشابه سال گذشته۱۰درصد رشد را نشان می دهد.

دبیر خانه کارگر با بیان اینکه این آمار مثبت وبالا پاسخ کسانی است که مرتب سعی دارند با تبلیغات وسایر ابزار رسانه ای باعث اختلال و توقف فعالیت این تشکیلات وارائه خدمات به کارگران شوند افزود: البته این همه ظرفیت ما نیست بلکه باید همه کوشش‌ها را در سال جاری به شکلی محقق سازیم که ما حصل  کار افزایش ۵۰ درصدی ارائه خدمات به کارگران به نسبت سال گذشته باشد.

 

 

 

 

هیات اجرایی خانه کارگر لامرد ومهر نماینده خانه کارگر شهرستان اشکنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر