کد خبر: 808015 A

شریعتمداری:

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه‌ای به تمامی معاونین، روسا و مدیران سازمان‌ها، صندوق‌ها، بانک‌ها، موسسات تابعه و مدیران کل اجرایی دستور داد تا در راستای حمایت از فعالیت‌های خبرنگاران، همه دعاوی قضایی مطروحه را مسترد کنند.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بخشنامه که به مناسب بزرگداشت روز خبرنگار از سوی شریعتمداری صادر شد به این شرح است:

اطلاع رسانی آزاد و انعکاس حقایق و واقعیت های موجود از عوامل تعیین کننده در میزان توسعه یافتگی یک جامعه در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می باشد که خبرنگاران با آگاه سازی و ارتقای سطح دانش آحاد جامعه و تنویر افکار عمومی به ایفای این مهم می‌پردازند.

روز خبرنگار فرصت مغتنمی است که سازمان ها و ادارات زیرمجموعه به منظور حمایت از فعالیت های این قشر زحمتکش، کلیه دعاوی قضایی مطروحه علیه این عزیزان که ناشی از وظایف حرفه ای آنان باشد را مسترد نمایند.

امید است این حرکت، گامی در جهت رفع مشکلات عدیده این قشر خدوم باشد.

گفتنی است، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز خبرنگار طی توئیتی اعلام کرد: « #خبرنگاران امروز با پذیرش مخاطرات در خدمت مردم هستند. محیط آزاد و قانونمند شرط لازم براى ایفاءنقش سازنده آنهاست.

آنهابزرگترین شرکاءاجتماعی ما و رکن مهم ایجادشفافیتند، کار حرفه‌ای آنان نباید با محدودیت مواجه و هر شکایتى از خبرنگاران توسط مسئولان ما باید پس گرفته شود.

بخشنامه

محمد شریعتمداری‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر