کد خبر: 807941 A

یک شرکت اروپایی حاضر شده تا با قبول ریسک، تعدادی از کارمندان خود را بدون درخواست رزومه کاری و انگیزه‌نامه استخدام کند.

به گزارش ایلنا، به نقل از یورونیوز، شرکت هلندی «مامالیوس» که در زمینه فروش آنلاین اسباب‌بازی و وسایل مورد نیاز کودکان فعالیت دارد، اعلام کرده که برای استخدام نیازی به تشکیل پرونده نیست و افراد متقاضی کار کافی است تنها نام خود را لیستی که به همین منظور در وبسایت شرکت گذشته شده بنویسند و منتظر بمانند تا در صورت نیاز با آنها تماس گرفته شود. این افراد حتی در مصاحبه استخدامی هم شرکت نمی‌کنند. 

مبدع این کار در جهان یک شرکت تولید نان و شیرینی به نام «گریستون» در یونکرز واقع در شمال نیویورک بوده است. یک استاد ذن که مالک این نانوایی است برای نخستین بار با الهام از آموزه‌های بودایی تصمیم گرفت که افراد را بدون پیش‌داوری استخدام کند.

این نانوایی که برای بستنی‌فروشی‌های «بن اند جریز» در آمریکا براونی درست می‌کند، برای شیوه استخدام خود تاکنون همیشه از این شعار استفاده کرده است: «ما برای پختن براونی آدم استخدام نمی‌کنیم، بلکه برای استخدام کردن آدم‌ها براونی می‌پزیم.»

در این شرکت هلندی که ۱۳۰ نفر پرسنل دارد، در حال حاضر ۸ نفر که با روش استخدام آزاد جذب شده‌اند، همچنان مشغول کار هستند. خانم دولدر به خبرنگار یورونیوز می‌گوید افراد دیگری را نیز به تازگی به همین روش استخدام کرده و قرار است افراد بیشتری را نیز به همین شیوه دعوت به کار کند.

مدیر شرکت هلندی در توضیح روش خود همچنین می‌گوید: «وقتی شما به افراد شانس استخدام را می‌دهید، آنها با انگیزه و اعتماد کار می‌کنند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا شما به عنوان کارفرما از آنها خرسند باشید. خوب این چیز خوبی است. 

شرکت مامالیوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر