کد خبر: 807242 A

شریعتمداری تاکید کرد:

وزیر تعاون تاکید کرد که خروج دولت از تصدی‌گری در حوزه تعاونی‌ها ضروری است.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری عصر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: در هفته تعاون امسال اقدامات بسیار خوبی در ارتباط با تعاونی‌ها انجام شد. در این هفته 643 طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 18 هزار نفر به بهره‌برداری رسید.

وزیر تعاون در ادامه گفت: در دوران جنگ تعاونی‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفتند و پشتیبانی جبهه بر دوش تعاونی‌ها قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون مسکن توسط تعاونی‌های مسکن در کشور ساخته شده عنوان کرد: در همه کارهایی که انجام می شود مشکلات و دردسرهایی هست و در تعاونی هم درصد بسیار کمی از این ساخت و سازها با مشکلاتی روبرو شدند. حالا هم که وارد جنگ اقتصادی شدیم، باز مجبور هستیم به تعاونی‌ها و ظرفیت آنها برگردیم. تعاونی‌ها با روح مردم هم آشناتر است و حتما ضرورت دارد که دولت در جایگاه نظارت قرار بگیرد و از تصدی‌گری در حوزه تعاونی‌ها خروج پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حوزه تعاونی‌ها دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی هستیم و اگر این بخش را به درستی مورد استفاده قرار دهیم، قطعا بسیاری از مشکلاتی که داریم برطرف می‌شود.

شریعتمداری به فعالیت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاونی‌ها اشاره کرد و افزود: این صندوق با نرخ‌های بسیار کمی می‌تواند به جای وثیقه ملکی، ضمانت‌نامه معتبر در اختیار تعاونی‌ها قرار دهد و تعاونی‌ها هم می‌توانند از ضمانت‌نامه‌های این صندوق برای توسعه کار خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه 41 درصد تعاونی‌های کشور را تعاونی‌های زنان به خود اختصاص می‌دهند تصریح کرد: تعاونی‌های زنان با بهره‌گیری از مشاغل خرد توانسته‌اند به خوبی اقدام به فعالیت‌های اقتصادی در کشور کنند و محصولات بسیار خوبی را هم تولید کنند.تعاونی‌های یزد باید 50 هزار اشتغال ایجاد می‌کردند در حالیکه آمار اشتغال ایجاد شده نزدیک به 30 هزار نفر بوده است.

شریعتمداری وزیر تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر