کد خبر: 807043 A

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که بیش از ۵۰ میلیون ایرانی عضو تعاونی‌ها هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم  شاکرمی گفت: امروزه تعاونی‌ها در همه جوامع  و در شبکه‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی و پزشکی در حال فعالیت هستند و بر اساس گزارش‌های بین المللی نیمی از نیازهای جوامع بشری را تعاونی‌ها تامین می‌کنند.

او افزود: فعالیت تعاونی‌ها یک فعالیت اقتصادی جمعی با رویکرد اخلاقی، توجه به کرامت انسانی و رعایت عدالت اجتماعی و رویکرد توسعه‌ای است که مربوط به زمان و مکان خاصی نیست و فراهم کردن  زمینه مشارکت آحاد مردم در فعالیت‌های اقتصادی عدالت محور در تولید و توزیع در راستای توسعه از مهمترین اهداف تعاونی‌ها به شمار می‌رود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نقشی که دولت و حاکمیت در حمایت از تعاونی‌ها ایفا می‌کند نقش زیرساخت قانون است که از بعد از انقلاب در برنامه اول تا ششم دولت این توجه را به حوزه تعاون داشته و امروز شاهدیم  که  بیش از ۵۰ میلیون عضو در تعاونی ها وجود دارد .

در ادامه شاکرمی با اشاره به رویکرد فرهنگی در حوزه تعاون گفت : با توجه به اینکه یکی از وظایف اصلی تشکل ها هدایت و حمایت است انتظار می رود تشکل های تعاونی ها با پرهیز از نگاه انتفاعی و فعالیت سیاسی می توانند با اتحاد در نوسازی و بازسازی فرهنگی در حوزه تعاونی ها ایفای نقش کنند.

او یاد آورشد: در زمان جنگ تحمیلی و شرایط سخت اقتصادی  با کمترین ابزار و نیروی انسانی توانستیم نقش اساسی را در حوزه تعاون ایفا کنیم و امروز با تاکید بر اصل سلامت و شفافیت که یکی از سیاست‌های جدی این وزارتخانه است می‌توانیم با استفاده از روش های نوین و تغییر فرآیند کار اقتصادی  نوآوری و شکوفایی در این حوزه را داشته باشیم.

شاکرمی گفت: انتظار می رود  با کمک تمامی فعلان این حوزه بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های تعاونی‌های مسکن ، تولیدی و توزیعی نیازهای بخشی از مسکن و کالاهای اساسی جامعه کار و تولید را تامین کنیم همچنین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز این آمادگی را دارد با دستور دکتر شریعتمداری در تامین تسهیلات از طریق بانک ها و صندوق های وابسته این نیاز جامعه کار و تولید را حمایت کند.

تعاونی تعاونی مسکن تعاونی مصرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر